Şekerbank’tan turizme beş yıldızlı destek

10 Aralık 2014 18:09
Şekerbank’tan turizme beş yıldızlı destek

Şeker bank, ülkemiz açısından büyük önem taşıyan turizm sektörüne yönelik ‘Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ni geliştirdi. Hem turizm sektöründe faaliyette bulunan hem de turizm sektörüyle dolaylı olarak işbirliği içerisinde olan işletmelere özel hazırlanan destek paketi, yerel ihtiyaçlara özel geliştirilmiş bankacılık ürünlerini ve indirimleri kapsıyor. İlk altı ay ödemesiz dönem içeren 60 ay vadeli yatırım kredileri, elektrik giderlerinde indirim, bir yıl ön ödemesiz teknik danışman destekli

Anadolu’da yaygın şube ağı bulunan Şekerbank, Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’nden çok daha fazla işletmenin faydalanması için yedi ayrı turizm yöresinde işbirliği toplantıları düzenliyor, protokollere imza atıyor. Bu kapsamda ikinci olarak Manavgat’ta Ticaret ve Sanayi Odası ve Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile protokol imzalayan Şekerbank, odalara kayıtlı olan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin tüm ihtiyaçları için finansman desteği sağlayacak.

 

60 yılı aşkın süredir ülkemizdeki birçok firmanın büyümesinde rol almış bir kurum kimliğiyle Şekerbank, ülkemiz açısından büyük önem taşıyan turizm sektörüne katkılarını ‘Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ ile bir adım daha ileriye taşıyor.

 

Aralık ayında 7 ayrı turizm yöresinde düzenleyeceği işbirliği toplantıları ve protokoller ile Banka, çok daha fazla işletmeye ulaşıp, onların iş hacimlerini artırmayı, ülke ekonomisine daha büyük katkı sağlamayı hedefliyor. Bu kapsamda düzenlediği toplantılar dizisinin İkincisini Manavgat’ta gerçekleştiren Şekerbank, ayrıca Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası ve Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile de bir protokol imzaladı.

 

Protokol imza törenine, Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ile Şekerbank Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Özer'in yanı sıra, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Haşan Çelik katıldı.

 

Protokol çerçevesinde, bölgede bulunan ve turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmeler, yaz sezonuna hazırlanırken gerekli tüm finansman ihtiyaçlarını Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ ile karşılayabilecek.

 

Gökhan Ertürk: “Yerel ihtiyaçtan dikkate aldık”

Protokol imza töreninde konuşan Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk; “Turizm sektörü ülkemizin ekonomik büyümesi ve bölgesel kalkınması açısından çok büyük önem taşıyor. 61 yıldır ülkemizdeki birçok firmanın büyümesinde rol almış bir kurum kimliğiyle, bu sektörde faaliyet gösteren işletmelerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir pakette karşılayacak Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ ürünümüzü geliştirdik. Anadolu Bankacılığı’ misyonumuz doğrultusunda, bu destek paketimizi de her zaman olduğu gibi yerel dinamiklere ve sektörel ihtiyaçlara uygun bir şekilde geliştirdik. Sunduğumuz çözümlerden faydalanan işletme sayısını arttırmak için Bodrum'dan Alanya'ya yedi noktada Turizme Beş Yıldızlı Destek Toplantıları’ düzenliyor, işletmelerimizi dinliyor ve mesleki birlikler ile protokoller imzalıyoruz” dedi.

 

“Sadece kredi değil bankacılık çözümleri sunuyoruz”

Şekerbank'ın, geliştirdiği Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’nin, turizm sektöründe yer alan işletmelerin tüm ihtiyaçlarını birebir karşıladığını vurgulayan Ertürk; “Bu paketle işletmelere, yeni sezona hazırlanırken sadece kredi değil hem finansman hem de destek hizmetleri içeren bankacılık çözümleri sunuyoruz. Paket sayesinde işletmeler, kendi ihtiyaçlarını karşılarken, yerel tedarik zincirleri üzerine yayılacak dinamizm ile sektörün bölgesel ekonomiler için katma değer üretme gücünü de yükseltebilecek.” dedi.

 

“Geri ödemeler yaz aylarında gerçekleşecek”

Paketin hem kredi ve bankacılık hizmetleri hem de özel indirimler sunduğuna dikkat çeken Ertürk; “Yerel tedarikçilerden indirimler dahil farklı avantajlar sunan bu paketimizle, turizm sektöründe yer alan işletmeler, kullanacakları kredilerin taksitlerini ve sigorta prim ödemelerini, gelirlerinin arttığı yaz aylarında ödeyebilecek. Turizm sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimiz, yine mevsimselliğe uygun ödeme planları içeren leasing ürünlerinden faydalanabilecek. Paket kapsamında ayrıca turizm sektörünün kullanım türü ve ödeme zamanı ile uyumlu POS ürünlerinden de faydalanmak mümkün olacak. Aynca işletmelerimiz tedarikçileri olan ulusal ve yerel firmalar özelinde sunulan fiyat indirimleri sayesinde avantaj sağlayacak” dedi.

Şekerbank’ın Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ kapsamında sunduğu hizmet ve çözümler şu şekilde sıralanıyor:

 

Destek kredileri ile ihtiyaca öze! çözümler...

Paket kapsamında sunulan “Turizm Destek Kredisi” ile işletmeler, 18 aya varan vadelerle ve sezon sonu ödeme imkanıyla sezon öncesi tamir, bakım masraflarını ve ekipman ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılayabilecek. “Turizm Yatırım Kredisi” ve “Turizm Taşıt Kredisi”nden 6 aya kadar geri ödemesiz, 60 aya varan vadelerle ve sezonda aylık taksit ödemeli olarak yararlanılabilecek. Acenteler, sabit komisyonlu teminat mektubuyla ihtiyaçlarını zorlanmadan karşılayabilecek. Turizmciler, kısa vadeli finansman ihtiyaçlarını ise “Turizm Kredili Mevduat Hesabı” ile ilk 3 ay 300 TL’ye kadar, faizsiz olarak temin edecek.

 

30 yıl vadeli konut kredisi sunuyor

Şekerbank, sektörün 30 yıl vadeli ve tahsis ücretsiz tek konut kredisi olan “Turizme Özel Her Şey Dahil Konut Kredisi” ile işletmelere, yılda en az bir kere dönemsel ödeme imkanının yanı sıra ekspertiz ve ilk yıl Dask/Konut sigortaları hediye edecek.

 

Üreten Kart ile ATM’de kredi imkanı...

Bankacılık işlemlerini tek platformda toplayan, hem business kart hem de banka kartı özelliği ile Avrupa ve Türkiye’de ilk ve tek kart olan Üreten Kart, işletmelere ticari alışverişlerinde ödeme yaparken esneklik sağlıyor, işletmelerin 7/24 ATM’den taksitli ticari kredi başvurusu yapılabilmesinin yanı sıra onaylanan kredilerin ATM’den çekilebilmesine de imkan veriyor.

 

Bir yıl ön ödemesiz, teknik danışman destekli EKOkredi Yalıtım

Turizm işletmeleri ayrıca enerji verimliliği yatırımlarının finansmanına yönelik sunulan EKOkredi ürünleri ile yatırım büyüklüğü ve türüne bağlı olarak, 1 yıla kadar ödemesiz, İZODER teknik danışmanlığı ile binalarının yalıtımını yaptırabilecek.

 

Elektrik faturalarında %11 indirim

Banka ayrıca Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ kapsamında Zorlu Enerji ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde işletmelere, otomatik ödeme talimatı ile 150 TL üzeri elektrik faturalarında %11 oranında indirim imkanı da sağlıyor.

Sigorta priminin bir taksitini Şekerbank ödeyecek

Turizme Öze! Birikimli Hayat Sigortası, Turizme Özel Leasing Paketi ve Turizme Özel Sigorta Paketi ürünleri ile turizm sektöründe hizmet veren işletmelerin işlerini ve risklerini güvence altına alan Şekerbank, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelere sektörün en geniş kapsamlı sigorta paketini sunuyor. Birikimli hayat planı hizmetinden faydalanan müşterilerin bir taksitini de Şekerbank ödeyecek.

 

Yüzde doksan indirimler Hesaplı Paket’te

Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ bünyesinde yer alan Hesaplı Paket Hizmeti ile işletmelere hesap işletim, EFT ve havale ücretlerinde yüzde 90’a varan indirim sağlanıyor. “Turizme Beş Yıldızlı Destek Paketi’ alan müşterilere özel, ulusal ve yerel bir çok markada indirimler de sunuluyor.

 

Ücretsiz web sitesi kurma imkânı

Diğer yandan işletmelere, uretenedestek.com web sitesi üzerinden sağlanan servisler ile kendi web sitelerini yapma imkânı da verilirken, Şekerbank müşterilerinin avantajlı fiyatlardan yararlanarak alışveriş yapabildikleri indirimo.com.tr’de ürünlerini tanıtma ve online satış imkanı da tanınıyor.

 

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle