Rus turist isteyen fiyat düşecek!

19 Ocak 2016 12:48
Rus turist isteyen fiyat düşecek!

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm Başkanı Oleg Safonov, Türkiye ve Mısır tatilleri ellerinden alınan Rus turistlere kış döneminde plaj tatili sunan ülkeleri tercih edeceklerini ancak bunun için fiyat indirimi beklediklerini söyledi.

Duma'da açıklamalar yapan Rosturizm Başkanı, dış plaj tatilini yüksek yaz sezonunda ülke içerisinde karşılayacak birçok seçenek olduğunun altını çizdi. Safonov şunları söyledi:

"Bu sadece Kırım ve Karadeniz kıyıları değil. Plaj tatili açısından ilginç olan bölgelerimiz var, bunların arasında Dağıstan, Hazar Denizi, Kaliningrad ve Uzak Doğu yer alıyor. Her yerde yüksek kalite hizmet sunacak gerekli altyapı bulunmuyor.

Alternatifin olmadığı kış sezonundan bahsedersek, özel şartlarda bizim turistlerimizi kabul etmeye hazır ülkeler var. Bunlar İsrail, Bulgaristan, Yunanistan, Vietnam, Tayland, Çin, Hindistan'ın kuzeyi. Bu ülkelerin büyükelçileri ve turizm alanındaki temsilcileri ile bir araya geliyoruz ve onlara bizim turistlerimizi çekmeleri için fiyat konusunda olumlu adımlar atmalarını teklif ediyoruz. Onlar bunu çok iyi anlıyorlar ve bu adımları atmaya hazırlar."

Kaynak:Turizmdebusabah  

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle