MATSO Yönetimi, Kaymakam ve Belediye Başkanı’nı YÖREX’e davet etti

21 Ekim 2014 19:21
MATSO Yönetimi, Kaymakam ve Belediye Başkanı’nı YÖREX’e davet etti

MATSO Yönetimi, Ahmet Boztaş Başkanlığı’nda Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret ederek Manavgat’ın Yöresel Ürünleri’nin de tanıtılacağı 5. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)’e davet etti.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetimi Ahmet Boztaş Başkanlığı’nda Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti. Heyet, ziyaretlerde Kaymakam Bulgurlu ve Başkan Sözen, 22-26 Ekim tarihleri arasında Antalya Anfaş EXPO Center’da gerçekleşecek olan ve MATSO tarafından kurulan stantta Manavgat’ın Yöresel Ürünleri’nin de tanıtılacağı 5. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)’e davet etti. Başkan Sözen ve Kaymakam Bulgurlu fuara katılarak MATSO’nun tanıtımına destek olacaklarını söyledi.  Ziyaretlerde Başkan Boztaş, Manavgat’ın yöresel ürünlerinden oluşan hediye paketi ve MATSO tarafın hazırlatılan Ekonomik Rapor 2013 kitapçığı hediye etti.

Belediye Başkanı Sözen ziyareti

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve MATSO heyeti Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Ahmet Boztaş,  YÖREX’in 22-26 Ekim tarihleri arasında Antalya Anfaş EXPO Center'da geçekleşeceğini belirterek Antalya Ticaret Borsası'nda (ATB) tarafından organize edildiğini ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’unda destek verdiği söyledi. Fuarın unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin açığa çıkartılıp tanıtılarak tescillenmesi ve pazarlanması konusunda önemli olduğunun altını çizen Boztaş, MATSO olarak fuarı çok önemsediklerini söyledi.  Boztaş, “Fuara 62 il ve KKTC'den birçok ürünle katılım olacak. Yoğun ziyaretçi olması beklenen fuarda 100 metrekare alan üzerine kurulu standımızda Manavgat’ın 7 Yöresel Ürünü’nün tanıtacağız” dedi.  Boztaş, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i fuara davet etti.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise bu tür çalışmaları önemsediklerini belirterek çalışmaların yöresel ürünlerini ön plana çıkmasıyla üretime teşvik ettiğini söyledi. İlçe tarımının güçlenmesi gerektiğini kaydeden Sözen, YÖREX’te Manavgat’ın Yöresel Ürünleri’nin tanıtılmasının çok doğru ve olumlu bir adım olduğunun altını çizdi. Bu tür adımlara daima destek olmak istediklerine vurgu yapan Sözen, fuara katılarak MATSO’nun Manavgat Yöresel Ürünleri’ni tanıtımına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Kaymakam Bulgurlu ziyareti

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve MATSO heyeti Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’yu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Ahmet Boztaş,  unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin tanıtılarak gün yüzüne çıkartılması ve pazarlanması konusunda YÖREX’in önemine vurgu yaptı.  Boztaş, “Unutulmaya yüz tutmuş tanıtılarak gün yüzüne çıkartılıp, patent alınarak ve coğrafi işaretle tescil edilerek pazarlanması ve dünyaya tanıtılmasını arzu ediyoruz. Bu fuarında Manavgat’ın Yöresel Ürünleri’nin tanıtılması noktasında önemli olduğunu düşünerek ciddi bir hazırlık yaptık” dedi.

Fuarı'nın açılışına Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, BM FAO Türkiye Temsilcisi Yuriko Shoji'nin yanı sıra çok sayıda ilin valisi, kaymakamlar, oda ve borsa başkanları katılacağını ifade eden Boztaş, MATSO tarafından hazırlatılan şık tasarımlı stantla Manavgat’ın Yöresel Ürünleri’nin fuarda tanıtılacağını anlatan belirtti. Boztaş,  Kaymakam Emir Osman Bulgurlu’yu fuara davet etti. 

Yaptığı çalışma ve hazırlık için MATSO heyetini tebrik ederek konuşmaya başlayan Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, MATSO ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının ilçenin gelişmesine ve tanıtılmasına büyük katkı sağladığını söyledi.  Manavgat’ın Yöresel Ürünleri’nin tanıtılması konusunu önemsediklerini vurgulayan Bulgurlu, fuara katılacaklarını ve MATSO’nun organizasyonuna destek olacaklarını belirtti.  

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle