Matso Başkanı Ahmet Boztaş; “Yörex’te görücüye çıkıyoruz”

21 Ekim 2014 19:20
Matso Başkanı Ahmet Boztaş; “Yörex’te görücüye çıkıyoruz”

• Bu yıl 5. ncisi düzenlenen Yörex fuarına Manavgat çok güçlü biçimde katılıyor.Tüm ürünleri ile iddialı olan Manavgat’ı tüm Türkiye turizmden sonra ürünleriyle de tanıyacak. • Matso başkanı Ahmet Boztaş “Bu fuar bizi daha da tetikleyerek Sizin oraların nesi meşhur sloganıyla bölgemizin tüm ürünlerini tanıtacağız. Bugün Manavgat olarak Antalya’da Yörex fuarındayız. Herkesi bekliyoruz”

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) 22-26 Ekim tarihlerinde EXPO Center'da düzenlenecek olan YÖREX 5. nci Fuarı'na katılarak Manavgat'ın yöresel ürünlerini tanıtacak.

Bugün başlayacak olan fuarın açılışı saat 15.00’te TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte protokolün katılımı ile gerçekleşecek.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ahmet Boztaş, Yöresel ürünlerin markalaşması ve ticari değer kazanması yolunda önemli bir buluşma noktası haline gelen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX in ülke genelindeki, tüm illerin ve ilçelerin katılımı ile gerçekleşeceğine dikkat çekerek Manavgat’ın da ürünleri ile bugün ülke genelinde görücüye çıkacağını ifade etti.

Antalya Ticaret Borsası (ATB)öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 22-26 Ekim'de EXPO Center'da düzenlenecek 5. Yöresel Ürünler Fuarı'na Manavgat’ta yöresel ürünleri ile katılacağı fuara Matso başkanı Ahmet Boztaş ve yönetimi yerel basın mensupları ile birlikte katılacak.

ATB öncülüğünde, 'Sizin oraların nesi meşhur' sloganıyla düzenlenecek fuarın yöresel ürünlerin coğrafi işaret alarak markalaşması için önemli olduğunu vurgulayan Boztaş, Fuarın hem yöresel ürünlerimizin markalaşması hem de ilçemizin yerli turiste tanıtılması için büyük fırsat olduğunu belirtti. Türkiye genelindeki yöresel ürünün fuarda tanıtılacağını ifade eden Boztaş,Manavgat ürünlerinin böyle bir fuarda tanıtılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Manavgat susamının da fuarda yer alacağını ifade eden Matso başkanı Ahmet Boztaş, “Görsel olarak çok güzel hazırladığımız standımızda susam, zeytinyağı, portakal, karpuz, defne, keçiboynuzu ürünlerimiz tanıtacağız. Ürünlerimize coğrafi işaret almak için bu tür fuarların önemli olduğunu düşünüyoruz. Fuara tüm Manavgat halkı davetlidir." dedi.

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle