MATSO Başkan Adayı Boztaş: ‘Hizmet için adayım’

14 Mayıs 2013 08:31
MATSO Başkan Adayı Boztaş: ‘Hizmet için adayım’

Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği (MASİAD) Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı.

Haziran Ayı’nda yapılacak olan MATSO seçimleri öncesi beklenen adaylığını açıklayan Boztaş, amaçlarının tüccarın, işadamlarının ve ticaretin önünü açmak olduğunu belirterek; “Hedefimiz her üyede ‘İyi ki benim odam var!’ algısı oluşturmak” olduğunu söyledi.

Bağımsız, bağlantısız, özgün bir değişim hareketi olarak yola çıktıklarını belirten Boztaş, hareketin tüm siyasi ve ideolojik anlayışların dışında olduğunu söyledi. MATSO olarak bu şehrin sakini değil sahiplerinden olmak istediklerini ifade eden Boztaş; “Ekonomi yönetimi (MATSO) etkin, donanımlı, liyakatli, seyirci değil oyuncu olmalıdır.” dedi.

Boztaş; yapacakları projeleri ve hizmetleri şu şekilde açıkladı:

MANAVGAT TANITIM VAKFI (MANTAV) KURULACAK

Belediyemizin ve tüm sivil toplum kuruluşlarının içinde olacağı, kaynaklarımızın bir havuzda toplanacağı, profesyonel Pr uzmanları tarafından yönetileceği, kentimizin lobi faaliyetlerinin de organize edileceği vakfın kuruluşuna öncülük edilecektir.

ANKARA’DA İRTİBAT OFİSİ KURULACAK

Kurulacak olan vakfımızın (MANTAV) başkentte irtibat ofisi açılarak hem kentimize merkezi hükümetten yatırım alabilmesi hem de bölge milletvekilleriyle, üst düzey bürokratlarla daha sağlıklı iletişim kurması sağlanacaktır. Ayrıca Ankara’da `Manavgat Günleri` organize edilecektir.

YATIRIM DESTEK OFİSİ KURULACAK

Akademisyenler tarafından hazırlanan tüm sektörler için aylık güncellenmiş ekonomik kent raporları yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır. Finans kaynaklarına ve yurtdışı fonlara ulaşmada aracılık edilecektir. Firmalarımızın gelişimine yönelik bire bir danışmanlık hizmeti verilecektir.

FİRMALARIMIZA HİBE PROJE DESTEĞİ SAĞLANACAK

AB, Dünya Bankası, KOSGEB, BAKA, TUBİTAK, Tarım ve Kırsal Destekleme Kurumu`nun sağladığı hibe imkânlarına ulaşım için proje hazırlama desteği ve danışmanlığı MATSO olarak tüm üyelerimize verilecektir.

MANAVGAT’A ORTAKLIK KÜLTÜRÜYERLEŞECEK

Şirketlerimizin kurumsallaşmasına, ortaklık kültürümüzün gelişmesine, aile şirketlerimizin sürdürülebilir olması için `Aile Anayasası` hazırlanmasına danışmanlık yapılacaktır.

GİRİŞİMCİLİK AKADEMİSİ KURULACAK

Kurslar, seminerler, paneller, sempozyumlar düzenlenerek üyelerimizin vizyonuna katkı sağlanacaktır. Yeni girişimcilere yönelik eğitim ve destek programları düzenlenecektir. Kaliteli yönetim, markalaşma, çalışma verimliliğini artırma konularında eğitimler verilecektir.

MANAVGAT, DEĞİŞİM HAREKETİYLE İHRACATLA TANIŞACAK

Her yıl uluslar arası iş formu düzenlenerek ihracatın önü açılacaktır. DEİK (Dış Ekonomik ilişkiler Kurulu) Temsilciliği Aktif hale getirilecek. Her firma yurtdışı sektörel fuarlara ve iş gezilerine götürülecektir. MATSO olarak fuarlara stand açılıp firmalarımızın ve ürünlerinin tanıtımı sağlanacaktır.

ULUSAL VE ULUSLARARASI PAZARLAR OLUŞTURULACAK

Tarım; yatırım yapılan sektör haline getirilecektir. Tarım ürünlerimizin ihracatıyla kentimiz turizm dışında da girdi elde eden konuma getirilecektir. Yurt içi ve yurtdışı pazarlara açılma, markalaşma konularında odamız aktif rol üstlenecektir. Bu konuda DEİK ve ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) devreye sokulacaktır.

MANAVGAT DOĞU ANTALYA’NIN ALIŞ-VERİŞ HAVZASI OLACAK

İlçemizin bağlantı yolları ve çevre ilçelerle yakınlığı düşünülerek organize edilecek olan alış- veriş günleri festivalleri (Manavgat shopping fest günler) özellikle sezon sonu, kentimizin ekonomik yaşamı canlandırılacaktır.

MANAVGAT MARKALAR ŞEHRİ OLACAK

Yerel ürün tescillenerek, coğrafi işaret alınacaktır. Manavgat a has ürünler, hediyelikler ortaya çıkartılıp desteklenecektir.

ORGANİZE SANAYİİ BÖLGELERİ KURULACAK

Gıda ihtisas ve yat imalatı ihtisas organize sanayi bölgeleri kurulması çalışması yapılarak ilçe ekonomimiz çeşitlendirilecektir.

KREDİ GARANTİFONU (KGF) KULLANIMI

TOBB (Türkiye odalar ve borsalar birliği)en büyük ortağı olduğu kredi garanti fonu tüm üyelerimize tanıtılarak, teminat yetersizliği nedeniyle krediye ulaşamayan üyelerimiz için KGF devreye girecektir.

UMEM BECERİ 10 PROJESİ

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi marifetiyle düzenlenecek kurslarla firmalarımızın kaliteli, becerikli uzmanlaşmış elaman sıkıntısı giderilecektir”

ADAYLARIMIZDA

Yönetimde etkin, nitelikli, yönetsel becerileri gelişkin tüccar, sanayici, girişimci ve profesyonel yöneticilerin, etkin rol üstlenmesi stratejik bir yaklaşım ve hedef olarak benimsenmiştir.

AMAÇ VE ASIL HEDEF

Tüccarın, iş adamlarının ve ticaretin önünü açmaktır. Her üyede “İyi ki Benim Odam var!” algısı oluşturmaktır.

 

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle