Manavgat’ın ekonomisi konuşuldu

06 Temmuz 2013 19:17
Manavgat’ın ekonomisi konuşuldu

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Manavgat iş dünyasını temsil eden Manavgat Ticaret ve Sanayi Odasının yeni yönetimiyle bir araya geldi.

BAKA Genel Sekreter Tuncay Engin ile BAKA Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek, yeni seçilen Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Ergen ve Murat Oğuz Öncel ile Manavgat ve Batı Akdeniz ekonomisini ele aldı. Manavgat ekonomisinin turizm odaklı olduğuna dikkat çeken Ahmet Boztaş, ekonomiyi çeşitlendirmek, tarım ve diğer sektörlerdeki ihraç ürünlerini doğrudan ilçeden satmayı hedeflediklerini söyledi.

Başarılı çalışmalarını takdirle takip ettikleri BAKA’nın tecrübelerinden yararlanmak istediklerini, ilçedeki otellerin yüzde 80’inin sahibinin Manavgatlı olduğunu ve farklı sektörlere de yönelmeyi düşündüğünü söyleyen Başkan Boztaş, Hindistan, Çin ve Kuzey Irak gibi yeni pazar bulma çalışması yapacaklarını, pırlanta ve yakut gibi değerli taşları Hindistan’dan alıp işleyip satmak, tanıtım için animasyonlu harita ile turistlere bilgisayarlı şikayet bankosu gibi projeler hazırlayacaklarını söyledi.

BAKA Genel Sekreteri Engin de, başarılar diledikleri MATSO’nun yeni yöneticileri ile Manavgat ve bölge ekonomisinin gelişip kalkınması için projeler geliştirilebileceğini belirtti.

 

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle