Manavgat’ın Anka Kuşları İstanbul’da

23 Kasım 2021 14:25
Manavgat’ın Anka Kuşları İstanbul’da

Manavgat Anka Kuşları Projesi kapsamında yangın felaketine maruz kalan gençler geçtiğimiz Pazar günü oynan Galatasaray-Fenerbahçe arasında oynanan futbol karşılaşmasını izledi, Galatasaray takımının antrenmanını seyrederek futbolcularla sohbet etti.

Manavgat’ta yangın felaketine maruz kalmış gençler, Anka Kuşları isimli proje kapsamında, Manavgat Belediyesi ve Nef Vakfı’nın organizasyonuyla pazar günü oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için İstanbul’a gitti.

8 genç belediye başkan yardımcıları İsmail Hakkı Ödevoğlu ve Halis Akkaya ile NEF Vakfı Koordinatörü Ercüment Arabacı ve rehber öğretmenleri eşliğinde İstanbul’a hareket etti. Gençler, ilk olarak Galatasaray takımının antrenmanını izleyerek yıldız futbolcularla sohbet etme imkanı buldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in de katıldığı İstanbul gezisinde, çocuklar boğaz turu da yaptı. Başkan Şükrü Sözen, İstanbul’da gün boyu gençlerle gezerek, onlarla esprili sohbetler yaptı.

 Geziden sonra dev derbi için NEF Stadyumuna giden Manavgat’ın Anka Kuşları, Galatasaray-Fenerbahçe maçını büyük bir heyecanla izledi. Manavgat’ın Anka Kuşları, unutulmaz bir gün yaşadıklarını belirterek Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ve NEF Vakfı’na teşekkür etti. Çocukların sosyal yaşama hızlı adapte olabilmesi ve unutulmaz bir gün yaşamalarını sağlamak amacıyla böylesine anlamlı bir organizasyonu hayata geçirdiklerini belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, büyük bir mutluluk ve heyecan yaşadıklarını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “ NEF Vakfı’nın değerli yöneticileri ve Manavgat Belediyesi olarak çocuklarımıza hayatı boyunca unutamayacağı bir gün yaşatmak istedik. Dünyanın sayılı derbisi olan dev mücadelede bulunarak o atmosferi yaşamak ve yaşatmak bizler içinde oldukça heyecanlıydı. Çocuklarımızı sevindirebildiysek ne mutlu bizlere. Organizasyonda emeği geçen tüm paydaşlara yürekten teşekkür ediyorum. Manavgat Belediye’miz, Manavgat’ın Anka Kuşları’nın yanında olmaya devam edecektir” dedi. 

HABER MERKEZİ

 

 

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle