Manavgat ekonomisinin geleceğine bakış

13 Kasım 2012 06:52
Manavgat ekonomisinin geleceğine bakış

Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), “Manavgat 2050 Vizyon Projesi” kapsamında ’Sanayi ve Ticaret Perspektifinden Manavgat’ın Geleceğine Bakış’ konulu sunum gerçekleştirecek.

Manavgat’ın her yönüyle önümüzdeki 40 yıllık vizyonuna ışık tutmak ve gerek Manavgatlılara, gerekse yerel yöneticilere rehber olması amacıyla, MASİAD tarafından profesyonel bir akademisyen kadrosuna hazırlattırılan “Manavgat 2050 Vizyon Projesi” şekilleniyor. Manavgat’ın sanayi ve ticaret, tarım, turizm, şehircilik, eğitim gibi çok geniş bir kapsamda ele alındığı projede şuana kadar binlerce sayfalık veri toparlanmış, saha çalışmaları ve çalıştaylar yapılarak Manavgat kamuoyu bilgilendirilmişti. Saha çalışmalarında kendi alanlarında potansiyel teşkil eden firmalarla görüşülerek örneklemeler yapılmıştı. Bu kapsamda sanayi ve ekonomi alanında çalışmaların liderliğini yapan Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Hızıroğlu toparlanan veriler ışığında Manavgat kamuoyunu bilgilendirecek.

PROJE TAMAMLANIYOR

MASİAD Basın Sözcüsü Okan Akın şunları söyledi: “Manavgat’ımızda şimdiye kadar çoktan yapılmış olması gereken ama gerçekleştirmesi bize nasip olan ‘Manavgat 2050 Vizyon Projesi’ çalışmamızda yavaş yavaş sona geliyoruz.Geleceğe yönelik somut hedefleri olmayan,vizyon belirlemeyenlerin başarılı olması beklenemez.Rotası belli olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yön veremez.MASİAD olarak bu düşüncelerle profesyonel bir kadroya hazırlattığımız ve büyük önem verdiğimiz projemiz kapsamında ‘Sanayi ve Ticaret Perspektifinde Manavgat’ın Geleceğine Bakış’ konulu bir sunum gerçekleştiriyoruz.

TOPLANTIYA DAVET

Otogar içersinde yer alan MATSO Toplantı Salonunda,17 Kasım 2012 Cumartesi günü,saat 14.00 de gerçekleştireceğimiz programımızın sunumunu,Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Hızıroğlu gerçekleştirecek. Şu ana kadar sanayi ve ticaret konularında elde edilen tespitlerin paylaşılacağı programımıza, Manavgat’ı seven, düşünen ve sorumluluk hisseden tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz”

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle