HOŞGELDİN


Hayallerin gerçekleşmesinin mümkün olmadığı sahte bir dünyanın, serin bir sonbahar sabahında, duygularımın yalçın dağların doruklarındaki karlar gibi soğuyup buz kestiği bir anda, yeniden ekvatoral iklimlerden gelen sıcacık rüzgarlar gibi esen sevgin kalbimin buzdağlarını hızlıca eritti.

Her sabah sancılarla uyandığım kabus dolu uykularımdan sayende kurtuldum. Yürüyorken yalnızlığımla başbaşa, her bir sokağa yalnızlığımı da taşımaktan sayende kurtuldum. Her sonbahar mevsiminde, kuru güz yapraklarının arasında yürürken, çaresizliğime lanetler yağdırırken, isyancı gözlerimin gizli inci tanelerini saklamasını sevdiğim hazin Ege yağmurları gibi girdin hayatıma. Her şeyi temizledin. Alıp götürdün kötü hatıraların o pis kokusunu. Yağmur sonrası ferahlık gibiydi aşkın. Unutulmaya mahkum olan o eşsiz güzellikteki duyguların, riyakar, arsız ve hayasız dünyanın nazlı bir çiçeğiydin sen. Buralara ait olmayan biriydin. Layık değildi bu dünya senin gibi bir meleği barındırmaya. Layık değildi bu hava o masum ciğerlerine dolmaya. Yenilen-içilen, yaşayan ve yaşatılan, iç geçirilen her güzelliktin sen. Beni hayallerimin ötesine taşıyan o muazzam aşkın, artık beni hayata bağlayan en sağlam halat oldu.

Yokluğunda yaşarım elbette ama nasıl yaşarım sensiz bilmem, bilemem. Bilmek bir yana sensizliği yaşamayı, yokluğunu düşünmeyi bileistemem asla. Çünkü yokluğunu düşünmek bile acıtıyor yorgun  yüreğimi. Kalbimdeki hüzünlü ezgiler, senin o dünyalar güzeli minicik kahve gözlerinin buğulanması sonrası, yazılabilecek en acıklı notaları oluştururlar. Senhenüz bestelenmemiş en güzel şarkımsın. Sen henüz yazılmamış en duygusal kelimelerle bezenmiş kompozisyonumsun. Sen bana hayat verensin, havam, suyum, kanımsın.

            Attığım  her  adım  mutluluğa  dair,  aldığım  her  nefes  mutluluğa  ait.  Her  duygum, her düşüncem ve  her  hayalim  sana ait. Seninle yeniden doğdum. Hayatıma hoş geldin melek yüzlü prenses.

           Seni seviyorum…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 770