Ne İstediğini Bilmemek

İnsanlarımızın çoğunluğunun eksik tarafı ne istediklerini bilmemeleridir.

Bir mühim siyasetçimiz Avrupa’da şöyle konuşuyor: “Bizim AB’ye alınmamız AB’nin yükünü hafifletir”. Soruyorum, kim durup dururken tanımadığı bir kimsenin yükünü taşımak ister? Bunu söyleyen politikacı dış ülkede yaşamamış bir başörtüsü siyasetçisi.Verdikleri AB Birliği sözünü bozmak istemeseler bugün birçok AB üyesi bu çokluktan vazgeçer. Batan bir AB ekonomisini biz nasıl sırtlayacağız? Antalya’da 30 kilometre Toroslar’a doğru gidilince fakirliğin ne olduğu görülür “Vazgeçtik doğudan ne suyumuz ne yolumuz var”diye inleyen vatandaşımızdan.Buralarda iş makineleri ve okullar ateşe de verilmektedir. Bunlar bilginin kuvvet olduğunu idrak etmemiş insanlar. İnsan demek caizse. Japonlar ne istediklerini bilen insanlardır. Ananevi kimonosunu evinde giyer ama iş yerinde batının tekniğini kullanarak ilerler. Orada yaşadığım müddetçe bir Japon’un öbürüne hakaret ettiğini görmedim. Yanlış yapan siyasetçi zaten kendi kendini cezalandırır, harakiri hala bir çare olaraktan.

Ülkemizde siyasetçilerin birbirlerini şahsi hakaretleri çok ileri safhada problemlere çare arayacakları yerde birbirlerini kötülemekle ne geçiyor ellerine? Batı ülkelerinde siyasal karşıt partinin bir gölge kabinesi bulunur ve seçimlere bu tarzda kimin ne yapacağı belli olarak gidilir. Bizdeki muhalefetin böyle bir tutumu görülmemektedir.

Paralel devlet ne demek? Eski akıl yoldaşları şimdi baş belası mı oldular? Pensilvanya’daki buraya getirilip de ne olacak?

Atatürk en iyi yol göstericidir. O’nun izinden gidip yeni Türkiye’yi dediği gibi inşa edelim. 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 880