• Ana Sayfa
  • »
  • GENÇLER, ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

GENÇLER, ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?


Önümüzde Manavgat’ın ve Antalya’nın geleceğini ilgilendiren çok önemli bir seçim var. Manavgat kendisine hizmet edecek her meslekten çok değerli insanlar yetiştirdi. Sahip olduğumuz en kıymetli varlığımız da, çok iyi yetişmiş bu genç yöneticiler, meslek adamları ve iş adamlarımızdır.

Bu seçimde Manavgat’ı ve Antalya’yı yönetecek olan belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve muhtarları seçeceğiz. Yeni seçim sistemiyle seçilecek başkan ve meclis üyelerimiz sadece Manavgat merkezi değil, dokuz belde ve yetmiş sekiz köyü de yönetecekler. Meclis üyelerinin de en az belediye başkanı kadar bilgi, beceri ve vizyon sahibi olmaları gerekmektedir. Bu coğrafyanın çok iyi yönetilmesi, çok iyi planlanması ve değerlerinin çok iyi korunması gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Önümüzdeki yerel seçimde iyi eğitimli, proje üretebilen, başarılı, iş yapabilme kabiliyet ve cesaretine sahip, ahlaklı genç insanların da, taşın altına ellerini koymaları gerekir.

Manavgat’a hizmet etmek için kendini yeterli bulan vasıflı gençlerimiz de, hangi kademeden olursa olsun, mensubu olduğu siyasi partiden aday olmalıdırlar.

Siyasi parti liderleri “gençler ülkenin geleceğidir “ derken neden aday listelerinde gençlere yer verilmiyor anlamak zor.

Siyaseti meslek edinmiş, yıllardır koltuklarında yapışıp kalan insanların da, gençlerin önünü açmaları, kenara çekilmeleri gerekmektedir.  Siyasette şöyle bir görüş var, “Vallahi ben istemiyorum, halk istiyor” diyerek, sahip oldukları makamları ne pahasına olursa olsun bırakmak istemezler. “Yahu arkadaş, bu çoluk çocuk işi değil” diyerek kapıları kapatırlar. İnanın bu durum özel işletmelerde de aynı. Çoğu baba, işini çocuklarına bırakmış gibi görünse de bırakamaz. İktidarı, kimse çocuğu da olsa paylaşmak istemiyor.

Değerli genç arkadaşlar, SOKRAT “Güçlüler değil, akıllılar seçilmeli” diyordu. Siz genç akıllı, dünyayı tanıyan, kıyaslayan, birkaç dil bilen iyi eğitimli insanlarsınız. Birileri bizi görsün, beğensin diyorsanız; bizim siyasi anlayışımızda böyle bir şey yok. Siz hazırsanız siz isteyeceksiniz, değilse hiç kimse yerini boşaltıp size vermez. Sizin istekli olmanız ve görev almanız, demokrasimizi de geliştirecektir.

İnsanlık tarihinde, zulmedenler ve hizmet edenler unutulmaz. Doğduğu şehre, insanına, ülkesine hizmet edenler asla unutulmaz. Halkın sevgisini, takdirini, güvenini kazanmak ve hizmet etmek, dünyanın en saygın ve şerefli işidir.

Saygılar…

           

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1326