TARİFİ YOK

Bu ilaçla uyuduk biz, anne kokan ninnilerde. Hepimiz bu ilaçla büyüdük sallanan beşiklerde. Düşüp ayağımızı burktuk. Tam ağlayacakken omzumuza dokunan bu ilaçla ayağa kalktık.

Başımız ağrıdığında en etkili ağrı kesiciler geçirmezdi de ağrıyı, bir telefon gelirdi o sırada ya da bir mesaj. Bir ses bir sözcük… İşte yeterdi ağrılarımıza deva olmaya. Çaresizdik kimi zaman. Ellerimiz ve kollarımız bağlı olduğundan değil kalpleri ve dilleri bağlı olanlar yüzünden çaresizdik. Ama bu ilaçla çaresizliğimizi unuturduk. Çünkü bu ilacı dualarımıza karıştırırdık. İşlerimiz yolunda gitmediği zaman bu ilaca koşardık deli gibi. Bu ilacı annemizin bir nasihatinde, babamızın gözlerinde ya da bir arkadaşımızın desteğinde bulurduk. Göğüs kafesimizde her zamankinden farklı bir şeyler olurdu bazen. O kafesin içinden çıkmak isteyen, kuş gibi çırpınıp duran kalbimizi tutamazdık kafesin içinde bir türlü. Bu ilaçla sakinleştirirdik kalbimizi ve bu ilaçla sevdiğimizin kalbine dokunurduk. Hasta olup yatağa düştüğümüzde ve artık ümit kesilmişse bizden ne serum fayda ederdi ne de morfin. Son aylarımızda, son günlerimizde biz bu ilaçla ayakta dururduk, bu ilaçla hayata göz yumardık. Belki de bu ilacı zamanında kullanamadığımız içindir yatağa düşmelerimiz.

Dünyaya geldiğimizde başlıyoruz almaya bu ilacı ve ölene kadar devam ediyoruz almaya.Yüce Yaratan var etti bu ilacı ve serpiştirdi tüm insanlığa. Son kullanma tarihini yazmadı ilacın üzerine. Almayı da mecbur kılmadı kimseye. Sırrı da buydu işte. Vefa, fedakârlık, saygı vardı içindekilerde. Olası yan etkileri: Aşk, Cefa(eziyet), Bela…(Bu ilacın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etki olabilir.) Hangi ilaç gözyaşlarınızı dindirdi, hangi ilaç dertlerinize deva oldu, hangi ilaç sizi bu kadar siz yaptı? Tarifi yok… SEVGİ idi bu ilacın adı…

Şimdilerde artıkSEVGİ’ninson kullanma tarihi çabuk geçer oldu. Ne zaman seviyoruz, hangi ara tüketiyoruz bu SEVGİ’yi şaşırıyorum. Bir ömürlük olan bu ilacı bir günlük aldatmalarda, ansızın atılan kazıklarda, yıkıp geçen kırıcı sözlerde, bir gecelikmaceralarda yok ediyoruz. Artık çocuklarımız ninni ile değil klasik müzikle uyur oldu anne kokusuz. Sokaklarda bağıran, çığıran, düşüp ağlayan çocuklar yok. Tek gözlü canavarlar onları esir aldı. Sadece onları mı? Hepimizi… Yapay sever olduk, kalp yerine ekranlara dokunur olduk ve dertlerimizi kimselerle paylaşamaz olduk. Çünkü herkes ‘ben’ diyor. “Okuyarak öğreneceksin ama severek anlayacaksın.” demiş Şems-i Tebrizî… SEVGİbizi iyileştiriyor, SEVGİ bize sevebilmeyi öğretiyor, SEVGİ bize hayatı anlatıyor,  karşılığında da sadece ve sadece sevmemizi istiyor. Çok mu zor?

NOT: Günde 5 kere alınız. Kalp sıcaklığında, içinizde saklayınız. Kullanmadan önce hak ediyor mu hak etmiyor mu diye düşünmeyiniz. SEVGİ herkesin hakkı… Beklenmeyen bir etki görüldüğünde SEVGİ’nize sahip çıkınız, onu ucuzlaştırmayınız. Nankörlerin ve değerinizi bilmeyenlerin ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Güneş DUĞANLI

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 876