• Ana Sayfa
  • »
  • NE İSE HALİM ÇIKSIN SEVDİĞİM

NE İSE HALİM ÇIKSIN SEVDİĞİM

Kahveyi severim. Ama kahveyle yazanlardan değilim. Benim zihnimi hayallerim açar. Ben hakikati hayallerimle süslerim. Gözlerimle değil hayallerimle seyrederim dünyayı. Benzemeyi sevmem benzetmektir işim satırlarıma hayatı. Kahveyle yazmak yerine kahveyi y

Ne sade olsun ne de şekerli. Yani acı olmasın sevgi. Çünkü sevgi acı olursa acıtır kalbi. Çok şekerli ise bayar bir süre sonra. Tıkanırsın, için almaz yarıda bırakırsın. Devam edemeyeceğim dersin ya da zorla bitirmeye çalışırsın. Sevgide zorluk olabilir ama zoraki sevmekle bir yol alamazsın. En sonunda yine tıkanırsın. O halde orta olmalı kahvenin kıvamı. Biraz acı biraz tatlı… Ne olursa olsun bir şekilde orta yolu bulmalı.Kalp bile ne tamamen solu seçti ne de sağı.  Ve o kalp denilen cezvede iki kişilik kahve kaynamalı. Sevginizi iki kaşık kahve, iki küp şeker ve iki fincan bardağı su ile aşk ateşinde pişiriniz. Sevginiz aşkı duyuncaya kadar bekleyiniz. Acele etmeyiniz. Aşk sevginize ulaşana dek ortalık epeyce sakindir. Bu sakinlik hoşunuza gitmiyorsa kıskançlık yapma ya da trip atma kaşığı ile ortalığı biraz karıştırabilirsiniz. Fazla derinlere inmeden… Ortalık karışıyor gibi. Köpürmeler başladı. Çünkü aşk sevgiye yaklaştı. Demek ki bazen kıskançlıklar, tripler, kırgınlıklar vb. daha da birbirine yaklaştırır sevenleri. Bu süreçte sakin olmak en önemlisi… Köpürmeler devam ederken başka bir kaşık alın elinize. Yavaşça o köpükleri hoşgörü kaşığıyla alttan alın. Sonra fincanların da en altına koyun ki bir daha uğraştırmasın sizi. Kırgınlıkların, kıskançlıkların tekrarı yıpratmasın sizi. Bu yüzden köpüksüz için kahvenizi. Hissedin dudaklarınızda aşkın telvesini. Ardından bir yudum su ile ferahlatın sevginizi.

Fala inanmayın. Bu yüzden fincanları kapatmayın da birbirinizi kalplerinize kapatın. Böylece kalplerinizin birbirinize açılacağını göreceksiniz. Ne ise halim çıksın falım sözü yerine “Ne ise halim çıksın sevdiğim.” diyerek kapatın sevdiğinizi kalbinize. Açmak için soğumasını beklemeyin sakın. Siz sevginizde ısınmaya bakın.

Kalbinizdekileri öğrenmek için falcılara gitmeyin. Kalbinizi sevdiğinizden başka kimseye açmayın ve açtırmayın. En güzel siz bakarsınız sevdiğinize, başkalarının bakmasına izin vermeyin. Falcı kalbinize sizin baktığınız gibi bakabilir mi sizce?

Fala inanmayın ama kalbinizin falında hep sevdiğinizi dileyin. Sevdiğinizin ismi koksun buram buram kalbinizde. Ve öyle güzel sevin ki “Kalbim kahve diyarı ama her falımda sen varsın.” diyebilin.

 

 

 

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 882