• Ana Sayfa
  • »
  • Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne Teşekkürler

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne Teşekkürler

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne Teşekkürler

Bu yazıyı aslında daha önce yazacaktım. Kısmet bu güne imiş. Biraz ince eleyen sık dokuyan bir yapım var. Hak etmeyene haklısın demem, ama Manavgat’ta ortaya çıkan manzara karşısında kaleme dokunmak geldi aklıma.

Temizlik işi bir yarış gibi, yere atılan sigara kutuları, izmaritler, günebakan çekirdeği kabukları, her gün kapının önüne konulan çöp poşetlerini vatandaş atacak, temizlik işleri elemanları toplayacak.

Bir gece saat 02.00’de biraz rahatsızlandım, hastaneye gittim, giderken gördüğüm manzara karşısında etkilendim. Yerleri süpüren temizlik işleri elemanı görev başında, yere atılan bir tek izmariti dahi temizleyen eleman, kapının önüne konulan çöpleri alan temizlik işleri kamyonu, gündüz akan trafiği etkilememek için onlar da mesaide. Çoğu zaman şahit olurum çöpler genellikle aynı yere konulur, başka bir yerde bir poşet bile gören temizlik işleri kamyon şoförü durup kornaya basar, arkasındaki temizlik işleri elemanını uyarır, radar gibi gözleriyle etrafı tarayan eleman çöpü bulur ve alır.

Temizlik işleri yarışını önceleri vatandaş kazanacak diyordum. Ama yanılmışım, işinin seven, yaptığı işi dört dörtlük yapan temizlik işleri ve elemanları galip geldi. Şimdi Manavgat’ın merkezinde ve en ücra köşesindeki yollara, sokaklara bal dök yala. Teşekkürler Temizlik İşleri Müdürü, Teşekkürler Sözen.

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 640