PAYLAŞMA

Kültür Evi inşaatı gayet güzel oldu.

   Peyzaj düzenlemesi ile de ‘‘ yerini doldurdu.’’ İnşaat yüksekliği ile inşaat şekli çevre ile bütünleşti. İmam Hatip kavşağını kucakladı. Yoldan geçen yerli ve yabancıların dikkatini çeker oldu. İnşallah yapacağı işlevler ile de dikkati çeker ve halkımızın aydınlanmasına bir nebze olsun katkıda bulunur. Manavgat’ımıza hayırlı uğurlu olsun.

     Yeni Zeynel Şenol Köprüsünü kullanan bazı yabancı yolcular İmam Hatip kavşağının karşı yolunda ki ışıklara gelince bir tabela ile karşılaşmaktalar. Tabela üzerinde bazı yerler tariflenmekte bu tarifler içinde Büyük Şelale kelimeleri çok tuhaf durmaktadır. Tarif Köprünün karşısını göstermektedir. Bilenler için bu çok garip bir durumdur.

      Büyük Şelale Sarılar ile Ulukapı sınırlarını belirleyen Manavgat Irmağı üzerinde bulunmakta tabelanın olduğu yerden geriye dönüp bakıldığında neredeyse görülebilecek yakınlıktadır. Hani yeni dünyayı ve organlarını tanımaya çalışan küçük çocuklara organlarını sorar göstermesini istersiniz ya işte  çocuk öteki kulağını gösterirken elini başının üzerinden geçirerek kulağını göstermeye çalıştığı gibi gülünç bir durum oluşmakta, doğu kesime sahiplenip insanların hizmetine çeşitli nedenlerle sunulmayan doğu kesimi yok sayıp ok ile karşıyı göstermesi kadar gülünç bir şey olamaz. Irmaksa hepimizin, gökyüzü hepimizin, topraklar hepimizin… O topraklardan güzel bir yol geçiremeyen halkın hizmetine açamayan anlayış sağ kulağını sol eli göstermeye çalışarak gülünç olmaktadır.

     Bu konuya el atarak Büyük Şelale’nin doğusunu atıl durumdan kurtaracak, ya kendi başına veya batı taraf ile uygulanacak entegre bir projeyi insanların hizmetine sunarak, el değmemiş bu bölgelerin turizme kazandırılması bölge insanını da mutlu ederek medeniyetin içine girmesine vesile olur. Zenginliğin paylaşılması kadar güzel bir şey olamaz. Paylaşım toplum gerginliklerini balans eder. Verilecek hizmeti yapacak kurum ve kuruluşların ebediyen unutulmayacağını, öyle lüzumsuz tabelaların da komikliklerin önüne geçtiğini hatırlatmak istedim.

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 585