BİRLİKTEYİZ

"Hayâller, ona ulaştığımızda canını teslim eder,

Ulaşabildiğim şey beni var etmez,

Var ol`manın zatı, ol`mamakla mümkündür,

Şimdi bu derya, bir sezişten dahi ötedir,

Anlatmak ne mümkün, bir tınısı vardır, yalnızca dostlar okur...

Spiritüel konular ile ilgilenip, hala herhangi bir şeyin gerçekleşmediğinden yakınarak "yorulduğunu ya da sıkıldığını" belirten, inancını yitiren-yitirmek üzere olan bazı dostlar görüyorum.

"Yorulmak" ya da "Sıkılmak" kavramları yerine "Aklım karıştı" demeniz daha doğru olabilirdi... Çünkü bu uzun yolda aklımızı karıştıranlar da BİZ`leriz aslında...

Her ortaya çıkan; yeni enerji sistemi diye adlandırılan yöntemler, aslında yeni bir egonun ortama yansıması ve akıl karışıklığının arttırılmasından başka bir şey değildir. Aslında YENİ olan bir şey yoktur, her şeyin temeli tektir ve aynıdır.

Bizler engin denizlerde gemisini terk etmiş kişileriz ve hepimizin yönü aynıdır. Kıyıya doğru kulaç atmaya devam etmeliyiz. Ve hangi yönün kara olduğunu bilemediğimiz için de dört bir yöne öncü yüzücüler yollayarak, bu sayede ortak olan toplumun sağlıklı bir şekilde karaya çıkmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu anlamda her bir yöne doğru giden yolu arayanlara: "Sen hatalı yöndesin!" ya da "O tarafa gidemezsin!" diyemeyiz. Herkesin yönü doğrudur ve umut edilir ki; ortak toplum bilincine hizmeti büyük olacaktır.

Bu arada öncü olan, araştıran, yönümüzü belirlemeye çalışan yüzücülerden biri kendini suya bırakır, "Benden buraya kadar!" der ise eğer; geride kalan toplum, onun karaya sağ salim ulaştığını düşünüp peşinden gidebilir ki, bu da büyük bir hezimete yol açacaktır.

Hayır; hiç birimizin buna hakkı yok. Hiç kimse "Benden buraya kadar!" deme hakkına ve lüksüne sahip olamaz.

Herkesin yolu, her zaman için açık olsun. Herkesin yönü ışık, içi sevgi olsun.

Yanındayım...Yanındayız... BİR`likteyiz... Yolumuz uzun... Birlikte atacağımız kulaçlarımız henüz bitmedi...

Işık ve Sonsuz Sevgiyle;

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 379