KIŞ ÇAYI

KIŞ ÇAYI

Gecenin on ikisine doğru ağlamaktan titreyen sesiyle aradı Onu,ne söyleyebileceğini düşünmeden ‘ben çok kötüyüm ‘diyebildi..ağlıyordu bir taraftan..sürekli ‘ben çok kötüyüm diye tekrar ediyordu..

‘Ne oldu anlatır mısın diyordu’ telefondaki ses endişeli..verebildiği tek cevap ‘ben çok kötüyüm’ dü hıçkırarak..

Karşıdan duyabildiği ise ‘geliyorum’ cevabıydı..O kadar uzaktaydı ki buna rağmen ‘gelme’ diyemedi.Gecenin karanlığında Onu arayabilmiş olmanın verdiği güvenle daldı uykuya..

Sabah olduğunda hiçbir şey olmamış gibi acılarını hapsederek çıktı evinden,yaşamıyordu artık,nefes alamıyordu,etrafa sadece bir izleyici  gibi bakıyor ve  kendisine ’nasıl olabilir? ‘diyordu..olanlara inanamıyordu..virüs gibi bitmek bilmeyen davranışlara maruz kalıyor ve buna engel olamıyordu..

Gücü kuvveti tükenmişti baş edemiyordu yaşadıklarıyla..Oysa herkese yol göstericiydi..kendi ışığını yakalayamıyordu..

Bir sabah kapıdaydı beklediği..uzun boyu ,kısa kesilmiş saçları,bakımlı sakal ve bıyığıyla bir kış günü çıkageldi..Sarıldılar birbirlerine ,acılarını dindirmek isterler gibi..

Şimdiye kadar Onu hep korumak adına yaşadıklarını,çektiği acıları paylaşmamıştı..Ve bir de güçlüydü kendince aşabilirim sanıyordu..Aklına hiç yardım isteyeceği gelmemişti..

Evde konuşmak istemiyordu Onunla.. bir kafeye gittiler birlikte..Karşısında yıllarca itina büyüttüğü,iyi yetişsin diye zaman zaman çatıştığı,ilk göz ağrısı duruyordu..

Kelimeler çıkmıyordu ağzından..çay söylediler..bir sigara paketi çıkardı masaya,o acının içinde ‘keşke başlamasına engel olabilseydim ‘diye geçirdi içinden..

 Kısaca söyleyebildi acısını ..gözyaşlarına engel olamıyor daha fazla anlatamıyordu ..fırtına sonrası yağan yağmurlar misali istemsizce süzülüyordu göz yaşları..durmadan burnunu sildiğini gören garson kız’ ben size bir kış çayı getireyim iyi gelir’diyerek büyük boy sıcacık bir çayla geldi..

Zaman silindi ..sadece onlar ve kış çayı kaldı..Kara gözleriyle sevgiyle bakan bir çift göz,güven vardı..İyi ki varsın dediği..

 

Emine Çataltaş

 

 

 

 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 738