BEYAZ SARI KIRMIZI

BEYAZ SARI KIRMIZI

 

Beyaz,sarı,kırmızı bahçesinde yetiştirdiği bir buket gülü uzattı..Sizin için diye..onlarca goncayla dolu..Yüzünde minnet dolu bakışlar..

 

Onu tanıdığında ilk dikkatini çeken yüzündeki çok belirgin yara izleriydi,bir trafik kazasında ölümden döndüğünü ve yüzünde ve vücudunda kalıcı izler bıraktığından bahsetti..

Ruhundaki yara ise bambaşkaydı..evlenmemişti henüz ..evlenip çocuk sahibi olmak istiyordu..çok geç mi diye içi içini yiyordu..yüreğindeki şefkat ve incelik onu içindeki sesi dinlemesini söylüyor ve evlenmeye karar veriyor..

Dünya tatlısı bir oğlu oluyor..düz siyah saçları,afacan bakışları,hareketli ve kural tanımaz haliyle çıkıyor karşıma..

İşim gereği görüşmek istiyorum ailesiyle anne geliyor görüşmeye ve çok etkilendiğim yaşam hikayesinin yolculuğuna çıkıyoruz birlikte..

Ruhundaki yaraları sarmak ister gibi oğluna sarılışı,varlığına şükretmek için zaman zaman ne yapacağını bilemeyişi..geldiğindeki tedirginliği atıp bir dostla konuşuyor olmanın huzurunun yüzüne yansıması ile biten görüşmemiz..

Ardından geçen günler..aylar..eğitimler,görüşmeler..

Bir sabah kan kırmızısı kanayan yaraları sarardı bembeyaz oldu..mutluluk ve huzurla açmayı bekleyen onlarca goncayla birlikte..

 

Emine Çataltaş
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 751