SUSTUM!

Oysaki bin konuşuyordu içim!

Kocaman bir es verdim düşüncelerde kavgama, dinliyorum şimdi sadece!  Belki ben hiç dinlemedim hayatı, onan kızgın bana! Gözlerimden öpme ayrılık getirir demesinin aksine; önce birini, sonra bir diğerini, tekrar tekrar ısrarla her birini içime çekercesine, kim bilir!

Hayatı pencereden seyretmeye başladım! Buğulu!

Yağmurun her vuruşun da rüzgarın getirip bıraktığı lekeler var üzerinde. Çamur gibi yapışmış saydam yüzeye ardından baktığında bulanık! O bulanıklığın içindeki netlik… Şimdiye değin hiç fark edemediğim!

Gelmişi-gitmişi; net kirlenmişliğin içinde görüyorum,sanki tertemiz. Çekip çıkarıyorum istediklerimi, kalsın dediklerimi bırakıyorum bulanık saydamın gerisinde. Neden? Neden daha önce bu kısa yolu fark edemedim ki?

Durmadan cam silmeyi bıraktım şimdilerde, belki ondan bu farkındalık.

Artık eskisi gibi klorakla da ovmuyorum sert zeminleri. Parkelerin cilasını hayattan intikamımı alırcasına pert etmiyorum…!

Fayansların arasındaki derzlerin kirli griliğine hiç takılmıyorum nedense. Bir fırça ile aralarını beyaza boyamıyor, ya da bir diş fırçası ile ovmuyorum bembeyaz olsunlar endişesiyle dizlerimin üzerinde kendimi hiç edercesine!

Ama daha temiz hissediyorum dünyamı!

Yorulmadan ve kendimi tüketmeden, yettiği kadarı ile temiz…

Hafifledim!

Hafifledikçe rahatladım!

Rahatladıkça daha az endişeli oldum sanki. Huzur denilen duygu bu mu ki?

Gel geçerlere takılıp ömrü değil, kendimi tükettiğimi farkettiğimden beri kolaylaşırdım hayatı…! Sustum ve dinledim… Bana dur mu dedi bilemedim ama, durdum!

Dur! Nefes al, kısacık geri ver, sonra tekrar nefes al, sadece nefes-al ver…

Dinle, sakinleşve seyret…!  En yakın pencereden bak; dönerek batan güneşi gör, bırak penceren kirli olsun, onca yıl temizinden baktın da ne oldu?Görmek istediğine odaklan, gördüğün senin gerçeğin değil di çünkü!!!

Sustum…

Dinlemeyi öğrendim!

Artık her şeyi duyuyorum. Ve sadece istediklerime cevap veriyorum, diğerlerine susmayı öğrendim!

Daha çok buralı oldum sanki Dünya gezegeninde, seslerin bazıları gaipten biliyorum…


 

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 716