• Ana Sayfa
  • »
  • DÜNYADA ŞİDDET NEDEN ARTTI..?

DÜNYADA ŞİDDET NEDEN ARTTI..?

TÜM DÜNYA TÜM VAROLUŞ KENDİNİ DENGELEMEYE ÇALIŞIYOR..!

Varoluşun sebebi iki farklı uçta oluşana hareket alanıdır.

Varlığın sebebi İslamiyette Allah bilincidir. Yani iki kutupta olan esmaların tecellisidir.

Her dinde ve inanışta bu farklı isimler alır.

Varlığın sebebi şu an kuantumcuların mikro düzeyde açıkladığı gibi her an var ve yok şeklinde çok hızlı gerçekleşen oluşumların bir görünüp bir kaybolmasındandır… Ve de bizlerin bunu her an sürekli olarak görüyor olmamızdandır..

Varlığın sebebi en başlangıçta dişi ve eril enerjinin sonrasında ise yumurta ve spermin birleşimidir… !

Yumurta döllendiğinde tek olur… Fakat gölgesi olan bir eş yine oluşur… Anne karnında oluşan ve çocuk doğana kadar çocuğa eşlik eden eşi doğumdan sonra toprak olur… Yani çocuk teklik bilinci ile doğar toplum ona ikilik bilincini öğetir.

Oluşumun muhteşemliğine hayran olmamak mümküm değil.

İki farklı kutup var dedik…!

Bu iki kutbun uyumu ile olaylar gelişir. Önce zihnimizde sonra hayatımızda daha sonra da ortak yaratımlarla tüm dünyada ..

Kendi kendini dönüştüren kendi içinde görünmeyen kurallar ile işleyen bir sistem… Bu sistemde her ne kadar merhamet ya da insiyatif var gibi görünse de aslında yok…

Kurallar katı ve keskin… Oluşturduğun aşırı her düşüncenin ve duygunun yaratımı mutlaka oluşur.

İyi niyetle merhametle yaptığınız bir işte bile canınız yanabiliyor. Çünkü sistem görünen ile değil görünmeyen kurallarla işliyor.

Şu an tüm dünyada oluk oluk kan akıyor… Canlar yanıyor…! Dünyanın dengesi iyice bozulmuş durumda…

Aslında eril ve dişil enerji kendini dengelemeye çalışıyor şu an.

Eril enerji esmalardan celal, kahhar, rahman, cebbar , zahir gibi özelliklerle donanırken

Dişil enerji esmaları ise cemal, haliym, rahim, batın gibi özellikler açığa çıkar.

Bu iki enerjiyi kadın ve erkek olarak düşünmeyin lütfen… Çünkü kadın ve erkek olarak açığa çıkması sadece özelliklerden bir tanesidir. Bu iki enerji hayatın her alanında açığa çıkar.

Şu an tüm dünyada eril enerji yükselmiş durumda. Katliamlar yapılıyor, insanlar birbirinin canını yakmak için elinaden geleni ardına koymuyor. Bu enerjinin yükselişinde hepimizin payı vardır. Dünyada her ne oluyorsa bizlerde görünmeyen enerjilerin açığa çıkmış halinden başka bir şey değildir.

Taraf olduğumuz her şeyin yaratımı mutlaka başlar. Biz bunu kendimizce olumlu gibi görsek de zıddı ile beraberdir her yaratım.

Şu an tüm dünyada kadınlar atakta… Birçok kişisel gelişim eğitimleri, kendini geliştirmek için kitaplar, daha fazla maneviyata yöneliş artmış durumda. Erkekler de bu boyutta değil… Çünkü şu an ki sistemi kadınlar dengelemeye çalışıyor.

Toplumun gereksiz öğretileri ile kadını ikinci plana atmaları , ihtiyaçmış gibi sunulan bilinç altı mesajları ile daha güçlü daha feminen daha eril enerjisi yüksek bir kadın profili kendiliğinden oluştu. Buna mecbur bırakıldı. Dolayısıyla dış görünüşü kadın fakat yüklendiği esmalar ve özellikler eril olan kadını tüm dünya el birliği ile oluşturdu.

Para eril enerji … Materyalist düşünce eril enerji

Dolayısı ile dünyada eril enerji yükseldi. Eril enerjinin yükselişi şu an ki dünyayı oluşturmuş durumda.

Ve dişi enerji kendisini yükseltmek için elinden geleni yapıyor.

Tüm oluşumlar iki alanın hareketinden olur dedik…

Aslında yükselen başka bir alan daha var. Bu her iki enerjiyi de kara delik gibi içine alan ve dengeye getiren bir oluşum… Tıpkı acıların yaşandığı katliamların oluştuğu dönemlerde bir peygamberin bir evliyanın ortaya çıkarak olayları ve halkı dengelediği gibi… İnsanlığın dünyanın yok olmaması için sistemin kendiliğinden oluşturduğu bir hal… Kendisini dengeleyemeyen insanlığa manevi yükselişi ile 70 bin kişiyi birden dengeleyen bir oluşum.

Bu hal tüm esmalardan da geçen , tüm kimliklerinden vazgeçen, vazgeçtiğini bile terk eden, ikileri BİRleyen Rahmani bakışı ile bakan idrak ile açığa çıkar.

Her şey olması gerektiği gibi ve yerli yerindendir. Lanet okumak , taraf olmak, ayırmak bölmek ötekileştirmek , şiddet İNS-Anın doğanda yoktur… Özünde yoktur… Tüm bunlar yaratılışa en büyük zarar ve ziyandır..

Yeter ki artık uyanmak için kendin olmak için kendine izin ver. Kendine ve dünyaya yapacağın en büyük yardım budur..!

Lütfen artık kendini bulmak için bir adım at…!

Özün seni kucaklayacaktır…!

Ayten Tekeci

  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1500