YAYA KÖPRÜSÜ...

Manavgat’ın iki yakası bu kez yalnızca yayalara ait olmak üzere bir araya geliyor.

Manavgat Belediyesinin projeleri kapsamında olan yaya köprüsünün temel atma töreni geçtiğimiz Cumartesi akşamı yoğun halk ve sivil toplum örgütlerinin yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

Manavgat ırmağına Avrupai bir renk katacak olan köprü bitiminde yayalar iki yakayı bir araya getiren köprü üzerinden işlerini daha kolay görmenin yanı sıra kentimize gelen konuklarımızda köprü üzerinde Manavgat ırmağının eşsiz manzarasından yararlanacaklar.

Pop müzik sanatçısı Aydilge’nin verdiği konsere Manavgat halkı yoğun ilgi gösterdi.

Aydilge’nin muhteşem performansı ile keyifli bir gece yaşadılar.

Yukarıpazarcı Mahallesi ve Yukarıhisar Mahallesini birbirine bağlayacak olan yaya köprüsünün temel atma törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen ve annesi Türkan Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, belediye meclis üyeleri, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MESO Başkanı Hasan Çelik, oda başkanları, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri katılırken, engelli vatandaşlar da “Haydi Dışarı Çık” etkinliği kapsamında temel atma törenine katılarak kendileri için ayrılan özel yerde ağırlandılar.

Temel atma töreninde çok geniş kapsamlı bir konuşma yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ı kentleştirme yolunda yanlarında yer alan tüm Manavgat halkına teşekkür etti.

Ülke, bayrak ve toprak uğruna şehit olanları saygı ve rahmetle anan Sözen,15 Temmuz darbe sürecinde Türk ulusunun her şeyi bir kenara bırakarak kendisi için tehlike teşkil eden yapıları bertaraf ederek, Cumhuriyetine, vatanına, milletine, toprağına sahip çıktığını ifade ile Ulu önder Atatürk’ün bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ülkede yaşamaktan onur duyduğunu söyledi.

Belediye başkanı Şükrü Sözen, çok güzel bir kentte yaşamaktan, kentine duyarlı vatandaşlarla bir arada olmaktan da gurur duyduğunu, görev anlayışında insan faktörünün ağırlıkta olduğunu paylaştı halkı ile...

Manavgat Belediyesinin bugüne dek uyguladığı tüm projelerin ve bundan sonra yaşama geçirilecek diğer projelerinde Manavgat halkının mutlu olması adına düzenlediklerini söyleyen Şükrü Sözen, “Bütün projelerimiz insanlarımızın mutluluğu için, yarınlarımızı daha keyifli hale getiren projelerdir. Her birinde emek ve alın teri var. Size borcumuzu ödemek sadece koltuklarda oturmak değil, her türlü olumsuzluğa rağmen hiçbir şeye sığınmadan sizlere etmeyi hedef edindik. Bizler de arkadaşlarımızla başarılı bir süreç götürüyoruz” dedi.

Birçok Avrupa kentinde içinden nehirler geçen onlarca köprülerin olduğuna da dikkat çeken başkan Şükrü Sözen,köprü ile ilgili teknik bilgileri de şöyle özetledi... “Kentte mahalleleri birbirine yaklaştıracağız. 5 metre eninde ve 78 metre uzunluğunda yeşil bir köprü ve oturma alanları olacak. İnsanlar keyifle ırmağı seyredebilecek. Doğaya zarar vermeyecek. KDV dahil 5 milyona mal olacak. Bittiği zaman ışık ve ses oyunlarını izleyebileceğiniz Türkiye’deki tek köprü olacak. Amacımız kente artı değer katan projeleri hayata geçirmek. Bunları neticeye götürmek sadece sizlerin gayretiyle olmuyor. Bu işi yapan firmaya da teşekkürlerimi iletiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Manavgat’ın her zaman dünya kenti olduğunu söyler ve yazarız.

Sık sık dile getirdiğimiz gibi “Başka Manavgat yok” deriz.

Yapılan her hizmet.

Yaşama geçirilen her proje Manavgat’ın daha büyümesi anlamında atılan çok güzel adımdır.

Yaya köprümüz Manavgat’a inanın büyük hareketlilik getirecek.

İki yaka bu köprü sayesinde cazibe merkezi olacaktır.

Başta Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve köprü yapımında emeği geçenleri yürekten kutluyorum...

Hayırlı uğurlu olsun.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

 

HOPDEDİK
KÖPRÜ...

Köprünün altından çok

sular gelir geçer.

Yeni köprümüzde

İnsanlara özgürlük var...

Yaya köprüsünden

halk geçecek

Ve ırmağın

doyumsuzluğunun tadına varacak...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 888