TÜREL SEN HEP GEL..

Geçtiğimiz Cumartesi günü Türkbeleni yeni projesi açılışı vardı.


Büyükşehir Belediye başkanı değerli meslektaşımız Menderes Türel ve protokolün Katılımı ile gerçekleşen temel atma töreninde başkan Türel “Manavgatlı hemşerilerimize bir özür borcumuz var” dedi.

Ve ekledi “Belediye başkanının en şansızı müteahhidin iyi olmamsıdır. Bizim elimizde olmayan nedenlerden dolayı ihale kanunu kapsamında verdiğimiz ihalelerde maalesef aksamalar oluyor” diyerek Manavgatlıdan özür diledi.

Özür dilemek gerçekten erdemliktir teşekkürler Sayın Türel..

Teşekkürlerde benim en çok dikkatimi çeken ne oldu biliyor musunuz Sayın Türel..

Sizin temel atma törenine geleceğiniz netleştikten sonra ki süreç içerisinde birkaç günlük geceli, gündüzlü çalışmalarla Türkbeleni’ne çıkan yolarda yarım kalan yerlerin sanki sihirli bir değnek değmişçesine alel acele yapılması idi.

Demek ki istenince oluyormuş..

Aylardır büyük çileler çeken Manavgatlı müteahhidin kim olduğuna bakmaz.

Müteahhit battı mı, batmadı mı onu ilgilendirmez.

Manavgatlıyı ilgilendiren tek konu çalışmaların bir an önce bitirilip rahat nefes almasıdır.

Olmadı..

Hani sizin meşhur tabelalarınız var ya; Manavgat’ı baştan aşağı donattığınız “Manavgat’a İyi Gelecek” sloganı ile süslediğiniz işte o tabelaların hiç biri Manavgat’a gerçek anlamda iyi gelmedi.

Müteahhit ile bir sıkıntı var ise bunun sorumlusu Büyükşehir Belediyesidir..

İhale kanununun ardına sığınmak yerine,ihale şartlarını yerine getirmeyen müteahhit yerine bir başkası bulunabilir miydi acaba?.

Ya da Manavgat içinde aylardır dedikodusu süren Büyükşehri müteahhit’e hak edişlerini ödemediği için müteahhit battı söylemleri var..

Buna ne diyeceksiniz acaba...

Denetim ve takipsizliğin had safhada olduğu Manavgat’taki çalışmaların aksaması kent insanını zor durumda bıraktığı gibi,faturanın kendilerine mal edilmesinden son derece üzüntülü olduklarını söylemek istiyorum..

Yaz boz tahtasına dönen Manavgat caddeleri..

Biri yapar,diğer bozar felsefesi..

Takipsizlik ve iş bilmezlik sonucunda hala çile çeken Manavgat halkından özür dilemek yerine, Sayın Menderes Türel senede bir gün değil de sık sık Manavgat’a gelerek çalışmaları yerinde incelemeniz iyi olacaktır düşüncesindeyim.

Aylardır uğramadığınız Manavgat’a Türkbeleni projesi temel atma günü nedeniyle geleceğinizden birkaç gün önce başlatılan hummalı çalışmaların devamı için sizin daha sık uğrayıp denetleme mekanizmasını yoğunlaştırmanız gerekiyor.

Bıçak kemiğe dayandı bilesiniz.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

 

 

HOPDEDİK

HİZMET..

Hizmet için

Vatandaşın sesine

Kulak vermek gerek.

Vatandaş zor durumdaysa,

Hizmet edenler gereğini yapmalı..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 841