SÖZEN’E ÖDÜL..

Ödüllü belediye,ödüllü kent..

Ödüllü başkan olmak kolay değil, herkese,her belediye başkanına ve her kent’e nasip olmaz..

Manavgat’ı hep doğup büyüdüğüm kentle özleştiririm..

Eskişehir’in tam ortasından akıp giden Porsuk çayının en az on beş yirmi kat büyüklüğündeki Manavgat ırmağı bizim yaşadığımız, karnımızı doyurduğumuz kentin gerdanlığıdır.

Böylesine harika bir gerdanlık dünya’nın pek çok ülkesinde ve kentinde mevcut değildir..

Manavgat sevdalısı belediye başkanımız Şükrü Sözen, bu kentin gerdanlığı olan Manavgat ırmağı çevresindeki projeleri gayet iyi değerlendirmekle birlikte Manavgat’ın kentsel, tarihsel ve kültürel bir kent olması adına verdiği uğraşları sonucu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Manavgat’ın ödüle layık olmasına katkı sağlamıştır.

İnsan odaklı, sosyal belediyecilik ilkesi çerçevesinde hizmet üretmeyi ilke edinen Manavgat belediyesi Akdeniz Belediyeler Birliği tarafından organize edilen 2. Akdeniz belediyecilik proje yarışmasında yine iki ödüle layık görüldü.

Bu yıl alınan iki ödül ülke genelinde Barış’a,kardeşliğe ihtiyaç duyduğumuz ortamda “BARIŞ” temalı Manavgat Uluslar arası Heykel sempozyumunun düzenlenmesi nedeniyle birincilik ödülüne layık görülmüştür Manavgat..

Çok önemli bir konudur bu hep birlikte gurur duymalıyız, Barış ve kardeşlik adına kentimize gelen ödülden dolayı.

İkinci ödülümüz ise çevre,koruma, peyzaj,planlama,tasarım ve uygulama dalında Manavgat şelalesinin yeni yüzü ile üçüncülük getirdi kentimize..

İkinci dönem belediye başkanlığı görevini sürdüren Şükrü Sözen ile ilgili geçmişe göz attığımızda hayali olan birçok projeyi hayata geçiremeyişinin nedenleri arasında 17 aylık kasırga operasyonu sonrası makamından uzak kalması sonucunda hizmetlerin birçoğunun aksamasına karşın 17 aylık süreç sonucunda yeniden görevine döndüğünde verdiği canla-başla çalışma sonrası arayı kapatmayı becermesi de çok önemlidir.

Şükrü Sözen yaşadığı süreç sonrası küsebilir.

Pes edebilir.

“Aman sende boş ver” diyebilirdi..

Demedi..

17 aylık süreçten sonra birde üstüne üstlük Büyük şehir yasası denilen bir yasa girdi yürürlüğe.

Tüm bu zorluklara..Yokluklara.

Olanaksızlıklara karşın..Şükrü Sözen ve ekibi durmadan yılmadan çalışıyor..

Ve Manavgat’a güzelden yana katkılar sağlamaya devam ediyorlar…

Kutlamak gerek gerçekten hem de yürekten..

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde 2. Akdeniz Belediyeler Birliği Proje Yarışması ödül törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye Başkan Yardımcıları Sebahat Çevik, Aydın Öz, Kültür Müdürü Halis Akkaya ve Etüd Proje Müdürü Ezgi Öz katıldı.

Törende Manavgat Şelalesi Çevre Düzenlemesi ile layık görülen 3.’lük ödülünü Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ezgi Öz ve Sebahat Çevik’le birlikte, Sosyal ve Kültürel Belediyecilik Dalındaki 1’incilik ödülünü ise başkan Sözen, Aydın Öz ve Halis Akkaya ile birlikte aldı.

Başkan Şükrü Sözen, 22 belediyenin 5 kategoride 52 proje ile katıldığı yarışmada iki ödüle birden layık görüldükleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Başkan Şükrü Sözen, “Manavgat’ı geleceğe taşıyacak projelerimizin başarılı görülüp, ödüllerle taçlandırılması bizleri memnun ediyor. Ödülleri çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan, desteklerini bizden esirgemeyen Manavgat halkı adına alıyorum. Bu ödülleri Manavgat Belediyemize layık gören Akdeniz Belediyeler Birliği’ne de teşekkür ediyorum” dedi.

Başta Belediye başkanımız Şükrü Sözen olmak üzere, tüm projelerde emeği geçenleri.

Katkı sağlayanları..

Gece-gündüz çaba harcayanları yürekten kutluyorum..

Manavgat’ın bu projelerden daha çok projelerde dünya genelinde ses getirmeye devam edeceğine inanıyorum..

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

 

 

HOPDEDİK
ÖDÜL..

Ödülü kent adına alıyorsan,

Kent’te yaşayan

Her fert bu ödülle

gurur duymalı.

Siyaseti bir kenara

bırakıp

Manavgat için el birliği

ile çalışılmalı..

 

 

 

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 579