Sosyal Medya ve Sözen..


Sosyal Medya’nın ve paylaşım sitelerinin gerçek anlamda gücünün varlığına inananlardanım.

Acısı ile tatlısı ile sosyal paylaşım sitelerinde güzelden yana..

Ya da diğer pencereden baktığımızda olumsuzlukları paylaştığımızda ses getiren bir toplumla karşı karşıya kalmaktayız.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in 1. Sosyal Medya Buluşması geçtiğimiz Cumartesi günü Irmak Kenarı Manavgat Aile Çay Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

İlki düzenlenen toplantıya katılımın güzel olması ile birlikte soysal medyanın ileri gelenlerinin sorunları ve önerileri Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e aktarmaları.

Karşılıklı diyalog içerisinde çözüm yolları aranması dikkat çekici idi.

Yıllarıdır yüreğindeki doluluğu bir çırpıda sosyal medyanın güzel insanları ile paylaşan Şükrü Sözen, sosyal medyanın önemine değinerek bundan böyle daha sık bir araya gelinmesinde yarar olacağını belirtmesi ve her türlü eleştiriye açık olarak kendilerini dinleyeceğini ve de en önemlisi yanında bulunan birim müdürlerinin not alarak mahalle ve semtlerdeki sorunların ivedilikle üzerine gidilerek çözüm yolları aranacağını söylemesi toplantıya katılanları mutlu etti.

Kusursuz insanın ve yöneticinin olmayacağına dikkat çeken belediye başkanı Şükrü Sözen, kusurları halkı ile birlikte çözmekten yana olduğunu vurguladı.

Belediye başkanlığına ilk seçildiği dönemlerde büyük projeleri hayata geçirmek adına kolları sıvadıklarını belirten Şükrü Sözen, tam çalışma anlamında düğmeye bastıklarında başka yerlerden ayrı bir düğmeye basılarak başına talihsiz bir olayın gelmesi ile birlikte Manavgat’ın iki yıl geriye kalmasına neden olduğunu ve de yaklaşık 16 aylık cezaevi sürecinde bugünkü projelerin hayata geçirilmesi anlamında cezaevinde çok bol vakit bularak Manavgat sevdalı yüreğinin daha coşku dolduğuna dikkat çekti.

Projeleri hayata geçirmekte bürokratik engellerle karşılaştığını ifade eden Şükrü Sözen, katılımcılara Kültür sarayı projesini hayata geçirmekte zorlandığını mevcut kapalı spor salonunun kullanım miyadının dolmasına ve hali hazırda tehlike arz etmiş olması ile ilgili ellerindeki raporu bakanlığa iletmelerine karşın bakanlığın yazısının iki buçuk aydır Antalya’ya ulaşmasının engellendiğini halkına şikayet eden Şükrü Sözen,”Kültür Sarayı projemizin hayata geçirilmesi anlamında tek bir pürüz kaldı önümüzde, rahmetli babam İbrahim Sırrı Sözen’in Belediye Başkanlığı döneminde Gençlik ve Spor Müdürlüğüne kapalı spor salonu yapılmak üzere tahsis edildiğini herkes biliyor. Manavgat Belediyesi olarak kapalı spor salonunu hizmete sokmamıza rağmen mevcut kapalı spor salonu inatla yıkılmıyor. Ve belediyemize devri mümkün olmuyor. Engeller çıkarılıyor, siyasi baskılar neticesinde mevcut kapalı spor salonuna çürük raporu verilmesine karşın belediyemize intikali gerçekleştirilmiyor. Kapalı spor salonumuz ile stadyum anlamında belediyemizin projeleri bitti. Stadyumumuz Manavgat’a yakışır biçimde beş altı ay içinde hizmete girecek, biz hizmet üretmek için gece-gündüz çalışırken siyasi baskılar bizi engelliyor. Tüm engellemelere karşın biz projelerimizi hayata geçirerek Manavgat’ı dünya kenti yapacağız” dedi.

Manavgat Belediyesi’nde birincisi düzenlenen sosyal medya buluşmalarının bundan sonra daha sık yapılması gerekiyor.

Halkın istekleri.

Şikayet ve dilekleri masaya yatırılarak Manavgat’a katkı sağlanmalı.

Manavgat daha yaşanabilir.

Daha modern ve çağdaş bir konuma gelmesi için halkında katılımının gerçek anlamda gereğine inananları kutluyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

HOPDEDİK

SOSYLA MEDYA..

Bir ve beraberlik,

Kardeşlik ve dostluk

Sosyal medyada pekişiyor.

Birçok konu

Dilden dile,

Yürekten yüreğe

Geziyor.

Ve de ülke

adına güzel şeyler

Çıkıyor ortaya.

Sosyal medyada..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ