• Ana Sayfa
  • »
  • ŞERAFETTİN AVCI ve A KALİTE..

ŞERAFETTİN AVCI ve A KALİTE..

Başarı öyküsünün en önemli ayaklarından biri hayal dünyasının zenginliğidir.

Yıllar önce çocuklarımın eğitimi nedeniyle tanıdım öğretmen  Şerafettin Avcı`yı,1 Ağustos 1981 tarihinde Ramazan bayramının bereketi ile dünya`ya gözlerini Gebece köyünde açan Şerafettin Avcı çocuk  yaşlarda hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına yaşama “MERHABA” derken, yıllar sonra Türk eğitim camiasına katılarak ahlaklı, bilgili, kültür seviyesi yüksek ATATÜRKÇÜ nesile faydalı bir öğretmen olmayı hedefliyordu.

Üniversite yıllarında hem öğrenci, hem de bir dershanede öğretmenlik yaparak mesleğe stajla başladı.

Hem okullu..

Hem de alaylı bir öğretmen adayı olarak Manavgat`ın ilk kurumsal dershanesinde Türkiye birinciliğine imza atarak hayallerinin ilk basamağında başarılı olmanın keyfini yaşıyordu Şerafettin Avcı..

Daha sonra yine Manavgat`ın ilk kurumsal okulunda 9 yıl yöneticilik tecrübesi ile sanat,spor,robotik ve akademik dallarda başarıdan,başarıya koşarak adını “Şampiyonların Müdürü” olarak Manavgat`a altın harflerle yazdırdı..

Dedik ya; başarı öyküsünün ardında hayal dünyası geniş olmalı insanın diye…

Başarı`dan, Başarı`ya dur, durak demeden, yorulmadan koşan Avcı`nın hayalleri bitmemişti.

Söz vermişti kendisine “Bir gün gelecek benimde kurumsal bir eğitim dershanem olacak” diye..

Hatta yıllar önce hayalini gerçekleştirmek adına kuracağı eğitim merkezinin amblemini kafasında tasarlamış bir dostunun desteği ile “A KALİTE” kağıt üzerinde amblem olarak ilk adımını atmıştı..

Belki o dönemler kağıt üzerindeki ambleme bazıları gülüp geçivermişti.

Şerafettin Avcı ise inanmıştı bir kez hayali gerçek olmalı ve geleceğin şampiyonlarını A KALİTE yetiştirmeliydi.

Nitekim öyle de oldu kuruluşunun ilk yılında rekor öğrenci sayısı, deneyimli eğitimci kadrosu ile Manavgat`ta bir ilke imza atmanın haklı gururunu tüm A KALİTE ailesi hep birlikte yaşadı ilk yıl altın dönem olarak sona ermişti.

Manavgat birincisi,ilk iki yüzde dört derece,ilk on binde 17 derece,ilk binde dört derece ve en önemlisi Türkiye 31.si Emre Koç ile ülke genelinde ismini duyurmayı başardı A KALİTE Özel Eğitim kursu..

Hayalleri ve mücadelesi devam ediyor Avcı`nın hedefte Manavgat ve Türkiye şampiyonları var diyor ve şöyle konuşuyor Şerafettin Avcı;

“A Kalite gençliğe, A Kalite öğretmenlerimize, A Kalite velilerimize bu süreçte bizimle yürüdükleri için minnettarım. Her zaman söylemişimdir. Bizi iki şey istediğimiz hedefimize ulaştırır. Disiplin ve çalışmak A KALİTE çok yakın gelecekte dünya markası olacaktır bizi izlemeye devam edin. Gözünüz, kulağınız A KALİTE`DE olsun”.

 Ne diyelim; Şerafettin Avcı hocam yolun açık olsun

Bugüne dek gerçek olan hayallerin gelecekte daha da büyüsün.

Haydi,kalın sağlıcakla..

Her şey yüreğinize göre olsun..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 751