NİYAZİ NEFİ KARA...

CHP Antalya milletvekili Operatör Doktor Beyin cerrahı Niyazi Nefi Kara dün kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.

Cafeler Caddesinde bulunan Shift Castro Pub Cafede düzenlenen basın toplantısına Belediye başkanı Şükrü Sözen, CHP ilçe başkanı Avukat Aliye Coşar ve gazeteciler katıldı.

Sabah kahvaltısı yapıldı, sohbetler edildi.

Basın toplantısı başlamadan önce Manavgat Belediye başkanı Şükrü Sözen basın toplantısından ayrıldı.

CHP Antalya milletvekili Operatör Doktor Niyazi Nefi Kara ile ilgili basın organlarında çıkan ve çarptırılan bazı konuların kendi söylemleri ile hiçbir ilgisinin olmadığına dikkat çekerek 2007 yılında milletvekili aday adayı oldu günden bu yana geçen süreçte düşüncelerinde hiçbir değişimin olmadığını vurgulayarak Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN Nutukta belirttiği cümleleri anımsatarak;

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.”

Bu söylem ve düşünceleri ile bugünlere gelindiğine hem kendisinin, hem de Cumhuriyet Halk Partisinin bağımsızlık mücadelesinden asla vazgeçme gibi bir niyetinin olmadığını dile getirerek yine Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN Yörüklerle ilgili söylemini dile getirerek “Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları`na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.” Söylemini hatırlatarak kendisinin has ve has Yörük olduğunu.

Dağda sürü güttüğünü...

Yirmi beş yıl Hipokrat yeminine sadık kalmakla birlikte hastaları arasında ayırım yapmadığını anlatan Niyazi Nefi Kara,

Ülke genelinde bugün gelmiş olduğumuz durumun içler acısı olduğunu ötekileştirmek için bugün taşeron hükümet görevinde bulunan partinin ülkede huzur ve barışı tesis edemediğini belirtti.

Çok keyifli geçen basın toplantısında CHP Antalya milletvekili Niyazi Nefi Kara yerel basınında birçok sorunu olduğunu gayet iyi bildiklerini, bu konuda hükümete vermiş oldukları yerel basının sorunları ve diğer konularla ilgili soru önergelerinin hiç birine yanıt alamadıklarını söyleyerek, ülkenin uçurumun kenarında olmasından dolayı duydukları sıkıntının had safhada olduğunu anlattı.

İç ve dış politikaların çok yanlış yönlendirilmesi sonucu insanlar arasındaki ayırımın hiçte hoş olmayan sonuçlar yaratmasından duydukları endişeye karşın Cumhuriyet Halk Partisi olarak Anayasanın ilk dört maddesi dışındaki maddelerinin değiştirilmesine karşı olmadığını Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğü için ülkenin teminatının Cumhuriyet Halk partisi olduğunu söyledi.

Yargısız infaz ve isnatsız karalamalarla CHP’lilere karşı linç kampanyasının sonuç getirmeyeceğini de sözlerine ekleyen Niyazi Nefi Kara, kendisi hakkında çarptırılarak yapılan haberlerle ilgili söz konusu ajans ve diğer basın kuruluşlarına tekzip yazısı gönderdiklerini hukuksal anlamda girişimlerinin de sürdüğünü sözlerine ekledi.

Manavgat’ın yürekli Yörük çocuğu CHP Antalya milletvekili Operatör Doktor Niyazi Nefi Kara açık ve net biçimde tüm sorulara açıklık getirerek bölge halkını basın aracılığı aydınlatmış oldu.

Manavgat adına kendisine teşekkür ediyoruz.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

 

HOPDEDİK

VEKİL OLMAK.

CHP Antalya milletvekili,

Niyazi Nefi Kara,

Dün yerel basınla bir araya geldi.

Keşke vekillerimiz

Sık sık gerçekleştirse

Bu tip toplantıları.

Bizde halkı bilgilendirsek.

Teşekkürler vekilim...

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 744