• Ana Sayfa
  • »
  • NAMIK KARAMANCI FEN LİSESİ..

NAMIK KARAMANCI FEN LİSESİ..

Geçtiğimiz sabah Namık Karamancı Fen Lisesi, Okul Aile Birliği ve Okul müdürünün davetlisi olarak kahvaltılı basın toplantısına katıldık..

Yıllar önce Karamancı ailesi tarafından kentimize kazandırılan muhteşem bir kampus havasında olan bu güzel lisemize her ne hikmetse gazeteci olarak birkaç kez ziyaretimizin dışında detaylı olarak ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir ziyaret gerçekleştirmiş olduk.

Bu ayıp önce bizim..Sonrası?..

Sonrasını pek karıştırmayalım..

Okulu ziyaretimiz sırasında gerekçe anlamda güzel bir tablo ile karşılaşmanın mutluluğunu yaşadık..

Düzenlenen basın toplantısında Okul Müdürü Hasan Kökçü, müdür yardımcıları, öğretmenler, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Aydın ve üyeleri Canan Cesur, Neslihan Orman, Hatice Yılmaz, Hasan Gürses bizleri çok sıcak ve samimi bir havada karşıladılar..

Beş yıldızlı otelin mutfağını aratmayan güzel bir yemekhanede kahvaltımızı yaptık..

Sohbet ettik..

Hep birlikte yaptığımız kahvaltı sonrası uzun soluklu sohbet ederek, okulu gezme fırsatı da yakalamış olduk.

Okul Müdürü Hasan Kökçü ile birlikte Okul Aile Birliğinin yöneticilerine yürek dolusu teşekkürler..

Yıllardır Manavgatlının çok yakından tanıdığı sosyal ilişkileri geniş, geçmişte siyaset yelpazesinde yer almış olan Okul Aile Birliği yönetim kurulu üyelerinden Hasan Gürses kardeşimiz, okulun özellikle fiziki olarak çok iyi yapıldığını ve öğrencilerin bu bakımdan çok şanslı olduğunu anlattı bizlere, hayırsever Karamancı ailesine tüm veliler adına teşekkür etti. 

Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi’nin yazın vermiş olduğu etütlere, özel okullardan yoğun talep olduğunu belirten Gürses, bir devlet okulu olarak bu yoğun talebin çok şey ifade ettiğini aktardı. Namık Karamancı Fen Lisesi’nin eski sisteme göre TEOG’dan en yüksek puanları alan öğrencilerin tercih ettiği bir lise olduğunu vurgulayan Gürses, yeni sistemde de aynı şekilde tercih edileceğini dile getirdi.

Okul Müdürü Hasan Kökçü ise; “Şu anda okulumuzda 480 öğrencimiz bulunuyor. Bunlardan 154’ü okulumuzun pansiyonunda kalıyor. Burada kalanların yüzde 99’unu ise ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinden okulumuzu tercih eden öğrenciler oluşturuyor. Burada öğrencilerimizin akademik başarısının yanında sanatsal ve sosyal başarılarını da önemsiyoruz. Öğrencilerimiz, resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında mutlaka derece alıyor. Öğrencilerimizin burada yaptıkları barkot sistemi, tüm Türkiye’de uygulanmaya başlanacak. Okulumuzda Robotik Takımı kurduk. Pansiyonda kalan öğrencilerimize etüt imkanı sağlıyoruz, isteyenler spor alanında sporunu yapabiliyor. Yurtdışı ve yurtiçi gezilerimiz oluyor, öğrencilerimizi bilim fuarlarına götürüyoruz, projelere katılıyoruz. Okulumuz sadece Manavgat değil ülke genelinden tercih edilen bir lise. Liseler arasında 104. sırada bulunan okulumuz, yeni sınav sisteminde de tercih edilecek olan nitelikli okul, yani öğrencinin seçebileceği okullar arasında. Biz de tüm bunların farkında olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamaya çalışıyoruz” diyerek okulun ülke genelindeki başarılarından gururla söz etti.

Geçtiğimiz yıl 94 mezun veren Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi’nden 50 öğrenci üniversiteye yerleşti. 50 öğrencinin 19’u Tıp Fakültelerine yerleşirken, diğer öğrenciler ise üniversitelerin mühendislik, mimarlık gibi bölümlerine Manavgat’ı gururla temsil ediyorlar. Namık Karamancı Fen Lisesi’nin bu yılki hedefi ise Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrenci sayısını 25’e çıkarmak.

Evet..

Böylesine şahane ve eğitimde büyük başarılara imza atan bir okulumuzun olması Manavgat adına büyük kazançtır.

Velisi,öğretmeni,öğrencisi bir bütün olmuş,adeta başarıdan başarıya koşmak için birbirlerine söz vermiş büyük bir aile ile geçte olsa tanışma fırsatı bulduk..

Eğitim ülkemiz ve ilçemiz için vazgeçilmez bir unsurdur.

Bu konuda başarıya yelken açanlara bizlerde gazeteci olarak,Manavgatlı olarak destek vermeliyiz..

Hele hele okul gezimizde gördüğümüz kantinin güzelliği gerçek anlamda doyumsuz bir tat verdi bizlere.

Ne diyelim.

Helal olsun Namık Karamancı Fen Lisesi okul müdürüne..Öğretmenlerine ve Okul Aile birliği yöneticilerine…

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

Kalın sağlıcakla..

 

 

HOPDEDİK

FEN LİSESİ.

Orada bir lise var,

Muazzam ve dört dörtlük,

Namık Karamancı Fen Lisesi.

Allah kurandan,

Ve yaşatandan  razı olsun..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 203