Mustafa Hilmi Özgönül..

Bu ismi bilenlerinizde, bilmeyenlerinizde vardır muhakkak.

Bundan yaklaşık 15 yıl önce bugünün Antalya il emniyet müdürü olan sevgili dostumuz, güzel insan Cemil Tonbul Manavgat ilçe emniyet müdürü iken Mustafa Hilmi Özgönül’de gencecik zıpkın gibi bir komiserdi.

O dönem Cemil Tonbul ile birlikte birçok başarılı işe imza atana ekibin henüz bıyıkları yeni terlemeye başlayan komiserlerinden olan Mustafa Hilmi Özgönül tayin olup ilçemizden yarılmıştı.

Aradan geçen bunca yıl sonra Manavgat’a atanan ilçe emniyet müdürümüz sevgili kardeşimiz Mustafa Hilmi Özgönül’le o dönemler gazeteci-polis ilişkimiz dışında ağabey-kardeş ve dostluk ilişkilerimizde mevcuttu.

Manavgat’ı iyi tanıyan.

O dönemden kalan birçok dostlukları olan çiçeği burnunda ilçe emniyet müdürümüz göreve başladıktan sonra geçmişte olduğu gibi yine birçok başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Genç ve pırıl pırıl bir ekibi var Mustafa Hilmi Özgönül’ün üstüne üstlük il emniyet müdürümüz Cemil Tonbul’un yakından tanıdığı bir isim.

Artıları eksilerinden fazla bir polis memuru.

Çekirdekten yetişme.

Leb demeden leblebiyi anlayan.

Neyin nerden nasıl geleceğini bilen.

Manavgat’ın can ve mal güvenliği için gecesini gündüzüne katarak çalışan ve çalışacak bir isim.

Hemen hemen her gün ilçe emniyet teşkilatının uyuşturucu üzerine çok sıkı gittiğini gözlemliyoruz.

Vatandaşlar emniyetin bu güzel çalışmalarından çok memnunlar “Biraz daha bastırın müdürüm,göz açtırmayın uyuşturucu tüccarlarına” diyen vatandaş yoğunlukta.

İlerleyen tarihlerde bu konudaki çalışmalarının daha ağırlıklı olacağına inananlardanım.

Manavgat ilçe emniyet teşkilatının G 20 zirvesi öncesi Manavgat giriş ve çıkışlarında aldığı çok büyük önlemler sayesinde Antalya’daki G 20 zirvesinin kana bulanmasını önlemesi de takdire değer bir çalışmadır.

Geçtiğimiz günlerde yakalanan ve İşid militanı olduğu iddia edilen terör suçlusunun adalete Manavgat ilçe emniyet teşkilatı tarafından teslim edilmesi gelecek adına endişe duymamamıza neden olmaktadır.

Bu konuda başta ilçe emniyet müdürümüz Mustafa Hilmi Özgönül olmak üzere ilçe polis teşkilatımızın hepsini yürekten kutluyorum.

Helal olsun size..

Manavgat emniyetine yakışır çalışmalara imza atarak Antalya’da gerçekleşen G 20 zirvesinde bizim dünya’ya rezil olmamamızın önüne geçtiğiniz için teşekkürler.

Manavgat ilçe teşkilatından söz açılmışken buradan değerli yöneticilere de iki kelime laf etmek istiyorum.

Manavgat girişi ve çıkışlarında emniyet teşkilatının yaptığı uygulamaları yerinde gözlemleyen bir gazeteci olarak karayolu üzerinde polis kardeşlerimizin çevirmelerine katkı sağlayacak cepler acilen yapılmalıdır.

Hatta mümkünse bu ceplerin içine polis noktaları konularak polis kardeşlerimizin daha rahat çalışmalarına olanak sağlanmalıdır.

Sanırım yetkililer bu sesimize kulak verirler.

Ben yeniden ilçe emniyet müdürümüz Mustafa Hilmi Özgönül’e ve tüm polisi teşkilatına başarılı çalışmalarından dolayı yürek dolusu teşekkür ediyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

 

 

HOPDEDİK
ASAYİŞ.

Manavgat emniyet teşkilatı 

iyi çalışıyor.

Suçlulara göz açtırmıyor.

Vatandaşta huzur içinde.

Kutlarım hepinizi yürekten.

Kolay gelsin..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1622