Muhtarlar Konuştu

Geçtiğimiz Cuma günü Uygulamalı Turizm okulunda Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit ve muhtarlar bir araya geldi.Muhtarlar konuştu, Kaymakam not alarak beraberindeki daire müdürlerine sorunların çözümü anlamında bilgi aktardı.

Her mahallenin derdi arı.

Mili Eğitimden, alt yapı dahil olmak üzere tüm mahalle muhtarları gayet samimi bir havada geçen toplantıda sorunlarını açıkça dile getirme fırsatı yakalamış oldu.

Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit daire müdürlerine sorunların çözümü anlamında notlar aldırdı acil çözüm yolları bulunulması anlamında mahallelere destek olunmasını istedi.

Oymapınar’dan, merkez mahallere kadar tüm mahallelerin sorunlarını tek tek anlatan muhtarlar ivedilikle çare bulunulması yolunda destek istediler.

Kaymakam Yiğit, sorunları dikkatle dinlerken beraberindeki daire müdürlerinin alacağı notları rapor haline getirerek yetkili birimlere sunulacağını ifade etti.

Sorunların takipçisi olacağı sözünü muhtarlara verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat Belediyesi, Asat,İlçe Emniyet müdürlüğü,İlçe Jandarma,Sağlık grup başkanlığı,Milli Eğitim,İlçe Halk Eğitim,diğer daire müdürleri ile yetkililerin hazır bulunduğu toplantı gayet samimi hava içerisinde geçerken Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit mahalle muhtarlarının toplantıya gösterdikleri ilgilerinden ve sorunları açık olarak masaya yatırmalarından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek muhtarlara teşekkür etti.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi böylesine anlamlı bir toplantının gerçekleşmesinden dolayı muhtarlar ise mahallelerindeki sorunlara çare bulunulmasının önemine değinerek sorumluluklarını öneminde dikkat çekerek mahalle sakinlerinin önce muhtara sorunlarını ilettiklerini bu anlamda her muhtarın sorumluluğun ağır olduğunu belirttiler.

Bu toplantının gelecek günlerde mahallerindeki sorunların çözümüne katkı sağlayacağına inandıklarını da dile getiren mahalle muhtarları sorunsuz mahallenin olmasının mümkün olmadığı, bir yandan çözüm yolları bulunurken, diğer yandan ise yeni yeni eksiklerin çıkıyor olmasının altında yatan gerçeğin ile Manavgat’ın her geçen büyüyen ve gelişen koskoca bir kent haline dönüşüyor olmasından kaynaklandığını söylediler.

Genelde merkez mahalle muhtarlarının yanı sıra köy muhtarlarının sorunlarının ağırlıkta olduğunu gözlemlediğim toplantı sırasında en çok söz alan muhtarlar köy muhtarları oldu.

Milli Eğitim başta olmak üzere alt yapı ve diğer aksaklıkların giderilmesi anlamında konuşan muhtarlar dile getirdikleri sorunların Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit tarafından yakından takip edileceğine inandıklarını bu konuda toplantıya katılarak kendilerini yakından dinleyen tüm daire müdürlerine ve yetkililere mahalle sakinleri adına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Salt yerel seçim öncesi değil..

Muhtarlarla yetkililerin daha sık bir araya gelmesi gerekiyor.

Mahalle sakinleri ile yerel yöneticiler arasında gönül bağı kuran, sorunları aktaran muhtarların yetkililerle daha sık bir araya gelmeleri dileği ile.

Toplantıyı düzenleyenleri kutluyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 291