Muhtar Çalıştayı..

Muhtar Çalıştayı..

DOSTÇA
Muhtar Çalıştayı..

Manavgat Belediyesince geleneksel hale getirilen “Muhtar Çalıştayı” geçtiğimiz hafta sonu Sandıklı’daki Termal Park Otel’de gerçekleştirildi.

Manavgat Belediyesi Manavgat’ın 106 mahalle muhtarını eş ve çocukları ile misafir ederken, çalıştay boyunca mahalle muhtarlarının sorunlarını birebir görüşerek daire müdürlerine ileten Belediye başkanı Şükrü Sözen’in muhtarlara karşın gösterdiği yakın ilgiden tüm mahalle muhtarlarının memnuniyet duymuş olması göze batan önemli ayrıntılar içerisinde yer aldı.

106 mahalle muhtarı, eşleri, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleşen çalıştay boyunca hem Manavgat mahallelerinin sorunları ele alındı..Hem de yapılan çalışmalar masaya yatırıldı.

Çalıştay’ın ilk gününde göze batan en önemli çalışmaların başında tüm muhtarlarla birebir görüşme olanağı bulan Belediye başkanı Şükrü Sözen’in muhtarları pür dikkat dinlemesi dikkat çekmekle birlikte tüm mahalle sorunlarını daire müdürlerine aktararak tüm sorunların acilen çözümlenmesi anlamında talimat vermesi tüm muhtarları sevindirdi.

Çalıştay kapsamında ikinci günü ise tüm mahalle muhtarlarına hitaben bir konuşma yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, muhtarların toplantıya eşleri ile gelmesini son derece önemsediklerini belirterek, “Bu toplantının bir önemli ayağı da eşlerin kadınların buraya iştirak etmeleridir. Kahır çeken özellikle köylerdeki görev yapan muhtarlarımızın eşleri burada olması bizleri bir kat artırıyor” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Atatürk Kültür Merkezi, Pazartesi Pazarı, Atatürk Stadyumu, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, Huzurevi, Kız öğrenci Yurdu, Çocuk Kültür Merkezi, Kreş ve Gündüz Bakımevi, Asım Okur Meydanı, kent simgeleri, Side Ek Hizmet Binası, Antik Side Kentsel Tasarım Projesi, Şelale Düzenlemesi Projesi, ırmak kıyısı düzenlemeleri, temalı parklar ve her mahalleye park projesi, Çevreyolu Kenarı Park düzenlemesi, Side Çevre Yolu Park Düzenlemesi, Örenşehir, Yemişli ve Boğaz Mesire Alanı çalışmaları, kimlikli cadde ve sokak düzenlemeleri, kadın odaklı projeler, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi, Sosyal Market, Evde Bakım Hizmetleri, Engelsiz İletişim Merkezi, Engelsiz Park, Engelsiz Cafe, Hoş geldin Bebek Projesi, Kitap Kafe, Hayvan Barınağı projelerini dile getirdi.

 

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yıkılan Balıkhane’nin yerine kent meydanı, Çolaklı’da da kreş, Manavgat Belediyesi Kent Müzesi, Kadın Eğitim ve Danışma Merkezi, Mahalle Muhtar Evleri, Hisar-Örnek Mahallesi arasında Yaya Köprüsü hazırladıklarının müjdesini verdi. Başkan Sözen, “Side’ye yapılan hizmet tüm kente yapılmış demektir” diyerek, Side’de projeyi yaz başına kadar tamamlamayı planladıklarını anlattı.

Belediye başkanı Şükrü Sözen konuşmasının sonunda ise şu sözlere yer verdi ; “Şunu bilmenizi istiyorum. Kesinlikle hizmet sürecimizde asla muhtarlarımızla diyaloglarımız ve oy oranları ile ilgili bir değerlendirmemiz yok. Hiçbir mahallemizi ayırt etmiyoruz. Mutlaka her mahallemize gücümüz nispetinde gidecektir. Her yere aynı anda ekip sokabilme şansımız yok. Dönem sonuna kadar mahcup olmayacağız. İnanın tek amacımız görev sürecini layıkıyla taşıyabilmek. Bu toplumun bir tek Allah razı olsun kelimesi her şeyden üstündür” dedi. 

Sizin anlayacağınız her ne kadar bazı kesimlerce “Muhtar toplantısına ne gerek var?” denilse de..

İki günlük kamp diyebileceğimiz bir ortamda Başkan Şükrü Sözen ve ekibinin tüm muhtarları tek tek dinleyerek sorunlar konusunda çözüm arama yollarının bulunması anlamında gayet verimli bir çalıştayı daha geride bıraktık.

Çalıştay boyunca ve sonrası tüm muhtarların memnuniyetini ifade etmeleri de ayrı bir sevindirici ortamdı.

Başta Şükrü Sözen olmak üzere tüm emeği geçenleri yürekten kutluyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey,yüreğinize göre olsun..

 

HOPDEDİK

Muhtar Çalıştayı..

Manavgat Belediyesi

Muhtar çalıştayı

Sona erdi.

Bence verimli ve güzel

Bir toplantıdan

Karlı çıkan muhtarlar oldu.

Haydi hayırlısı..

 

 


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 570