MENDERES TÜREL..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel dün yine Manavgat’ta idi.

Dün sabah Melas restaurant’ta Sivil Toplum örgüt başkanları, yöneticileri ve Manavgat basını ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde Türkbeleni projesinin temel atma töreninde olduğu gibi yatırımlardan dolayı gecikmenin sebeplerini dile getirirken “Özür dilemek erdemliktir. Türkbeleni projesinde söylediğim sözlerimi tekrarlıyorum. Manavgat’tan bir kez daha özür diliyorum” dedi.

Antalya ilçeleri içinde en çok yatırımın Manavgat’a yapıldığına dikkat çeken Türel önümüzdeki aylarda daha başka yatırımlarında hayata geçirilmesi anlamında yeni projeler olacağına dikkat çekti.

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa referandumu ile ilgili vatandaşı muhalefetin yanılttığını,”Evet” çıkması halinde rejimin değişmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, tüm anlatımlara rağmen “Evet” çıkacağının ağırlık kazandığını işaret etti..

Yurt dışında yapılan çalışmalarda ise kendilerine engel çıkarmak için her türlü yolun denendiğini belirten Menderes Türel, tüm güçlüklere göğüs germek için canla-başla çalıştıklarını belirtti.

Çekirdekten gazeteci olan, bizlerin tabiri ile “Alaylı Gazeteci” sıfatında bulunan Menderes Türel, gazeteciliğin yanı sıra politikada da kendini çok iyi yetiştirmiş bir kişi olarak konuşmasının içine sürekli espri ekleyerek kahvaltıya katılanların keyifle dinlemesine katkı sağladı.

Pür dikkat dinlediğim ve konuşmasının her satırını ezberlediğim Türel’in anlatımlarında inandırıcı taraflarının olduğu bazı konuların gerçek anlamda Manavgat’a hizmet katkısı sağladığı yolunda hem fikir olanlardanım.

Sivil Toplum kuruluşları ve Manavgat basını ile yapılan kahvaltının gerçekten demokratik havada geçmiş olması Manavgat’ın kültürel anlamda ne denli güzel bir tablo çizmesine katkı sağlamış oldu.

Kahvaltılı basın toplantısının ardından Menderes Türel ve ekibi muhtarlarla bir araya geldi.

Ardından akşamda büyük olasılıkla turizmcilerle bir arada oldu.

Gelecek için neler yapılması gerektiği yolundaki konuşmalarının yanı sıra geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım köşe yazım “Sen Hep Gel Türel” konusunun ne denli gerçek olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Sayın Türel Manavgat’a gelecekse eğer bundan haberdar olanların çalışmaları daha sıklaştırdığı, eksik ve noksanların giderildiğine bir kez daha şahit olduk.

Konuşması sırasında “Ben bazen habersizde geliyorum. Ani baskın söz konusu, çalışmaları yerinde denetleme şansına sahip oluyorum” dedi.

Gerçekten keyifli bir kahvaltılı basın toplantısı şansına sahip olduk.

Menderes Türel her ne kadar kendisini sıkıştıracak sorulara muhatap olmadıysa da, ben bunu eski kurt ve deneyimli bir gazeteci olması ile birlikte kıvrak, zeki ve tecrübeli bir siyaset adamı olmasına bağladım.

Yani, gazeteci olarak meslektaşımız Menderes Türel’e kendisini sıkıştıracak nitelikteki sorular yöneltmiş olsa idik, benim görüşüme göre “Tereciye, tere satmak” gibi bir şey olacağı inancındaydım.

Yine de tekrarda hayır var.

Sayın Türel gerçek anlamda Manavgat’a hep gel…

Gel ki geçmişteki hataların telafisine katkıda bulunasın.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

 HOPDEDİK

TÜREL..

Menderes Türel,

Dün yine Manavgat’ta idi.

Meslektaşımız olduğu kadar,

Siyasette kendini iyi yetiştirmiş

biri olarak güzelden yana tablo çizdi..

Ne diyelim kutlayalım kendisini..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 488