MAYÖV..

Manavgat Yüksek Öğretim Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Vakfı (MAYÖV) kuruluşundan bu yana geçen süreçte büyük bir hayal kurmuştu..

Manavgat Meslek Yüksek okulunun parmakla sayılacak derecede az olan öğrenci sayısı ile çıkılan bu yolda Üniversitemize bir adım kaldı..

18 yıl önce idi dönemin kaymakamı Mehmet Çapraz ile bir restaurant’ta yaptıkları toplantı sonucu oluşan MAYÖV’ ÜN o dönemdeki cefakar ve vefakar insanlarına sağ olanlara selam ve saygılar..

Aramızdan ebediyete ayrılanlara Allah’tan rahmet diliyorum..

Çimentonun,demirin zor şartlarda temin edildiği Manavgat Meslek Yüksek Okulumuzla çıkılan yolun sonuna gelmek üzereyiz..

Dile kolay tam 18 yıllık bir uğraş..

Gönül işi,sabır işi..

Sona yaklaştıkça heyecan zirveye ulaşıyor.

Emeği geçenlerin hayallerinin bir an önce gerçekleşmesi en büyük dileğimiz..

Onlarla birlikte bizlerde bu hayale ortak olanlardanız.

18 yıldır yazıyor, çiziyor.

Üniversitemizin kurulması anlamında destek sağlıyoruz.

Bir kent’te üniversite olur ise her türlü katkının sağlanacağız yaşanabilir bir kent olmakla birlikte Manavgat’tan yetişip iyi yerlere gelecek olan gençlerimizin ileride bu kente inanınki çok büyük katkıları olacaktır.

Manavgat Meslek Yüksek okulunun ilk kurulduğu ve eğitime açıldığı dönemde 35 - 40 öğrencimiz vardı,bugün gelinen noktada ise 3500’e yakın rekor öğrenci saysıs.

Ne güzel bir tablo..

Fakültelerimzle birlikte bur rakam daha da yükselecek.

Alternatif turizm diyoruz ya yıllardır öğrenci kenti olduğumuzda bunun meyvelerini hep birlikte yiyeceğiz inşallah.

Geçtiğimiz gün MAYÖV Yönetim Kurulu adına Başkan Dr. Muammer Güneş bir açıklama yaptı.

 “Kuruluş çalışmaları da dikkate alındığında yaklaşık 18 yıldan bu yana Manavgat`ta "yükseköğretim" "yüksekokul ve yüksekokullar", "fakülte ve fakülteler", "yurt ve yurtlar" ve en nihayet "Manavgat Şelale Üniversitesi" kelimelerini devamlı gündeme getiren ve bu gündemi devamlı sıcak tutan MAYÖV olarak sevinçliyiz. Sevinçliyiz, çünkü; Manavgat Meslek Yüksekokulu öğrenci sayısının bu yıl yaklaşık 3.500 olması bekleniyor.

Sevinçliyiz, çünkü; Manavgat MATSO Turizm Fakültesi bölüm sayısı arttı ve ona bağlı olarak da öğrenci sayısı 400 olacak. Sevinçliyiz, çünkü; Manavgat Belediye Hastanesi inşaatının Akdeniz Üniversitesine devri tamamlandı. Sevinçliyiz, çünkü; Kredi ve Yurtlar Kurumu yeni bir bina daha kiralayarak öğrenci yurdu olarak kullanıma açtı ve toplam KYK’ya bağlı yurtlardaki öğrenci kapasitesi 1.200’e çıktı.

Sevinçliyiz, çünkü; 17 Ağustos 2017 tarih ve 30157 sayılı Resmi Gazete`de Akdeniz Üniversitesi`ne bağlı Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi`nin açılmasına dair 2017/10549 Karar Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı yayınlandı.

 “SEVİNÇLİYİZ, ÇÜNKÜ; MANAVGAT ŞELALE ÜNİVERSİTESİNE ARTIK BİR ADIM KALDI”

 Bırakınız yapmayı yapılanları yıkan, Manavgat`ta örülmüş bir tuğlası, dikili bir ağacı ve çakılı bir çivisi dahi olmayan yani "anılmayan eski mülki amirler"den sonra yaptığı çalışmalarla herkesin takdirini kazanan, önümüzü açan, ufkumuzu genişleten, çalışkan, dürüst, tarafsız, ama devlet, millet ve hukuk taraflısı, kısaca adam gibi devlet adamı Sayın Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü`nün Bakırköy Kaymakamlığına atanması dolayısıyla üzüntülüyüz. Türkiye`nin en büyük ilçesine tayin edilmiş olması kendisi hakkındaki olumlu düşüncelerimizin ne kadar doğru olduğunu da gösteriyor. Sayın Nazmi Günlü`nün kişisel kariyerindeki bu ilerlemesine kendisi ve ailesi adına ne kadar sevinsek de böyle bir değeri kaybeden Manavgat adına üzüntülüyüz. MAYÖV olarak Manavgat Yükseköğretim sevdamıza katkı veren Sayın Kaymakamımız Nazmi Günlü Bey`e bundan sonraki meslek yaşamında engin başarılar diliyoruz. Sayın Nazmi Günlü`yü de Mehmet Çapraz`ların ve Hacı İbrahim Türkoğlu`ların yanına koyduk. O da artık "Eskimeyen Eski Kaymakamımız" olarak daima takdirle hatırlanacak.

Manavgat`a Kaymakam olarak ataması yapılan Sayın Mustafa Yiğit`e görevinde engin başarılar diliyoruz. MAYÖV olarak Sayın Mustafa Yiğit`ten Manavgat`ta yükseköğretim kurumları ve üniversite konusunda gelinen aşamanın daha da ileri götürmesini, bu konuda çalışma yapmasını "anılmayan eski mülki amirler" gibi değil, "eskimeyen eski kaymakamlarımız" gibi olmasını bekliyoruz.

 

Yükseköğretim ve Üniversite konusunda atılacak her adımın destekleyicisi olduğumuzu da bu vesile ile kamuoyuna duyuruyoruz. Üniversite adına atılan her adımı destekliyor ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ne diyelim..

Haydi hayırlısı..

Adım adım Üniversiteye yaklaştık…

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

 

HOPDEDİK

ÜNİVERSİTE..

Yavaş yavaş

Üniversite hayallerimiz

gerçek oluyor.

Haydi hayırlısı.

Ne güzel bir hayal.

İnşallah ölmeden hep birlikte

Bu mutluluğu yaşarız.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 623