MATSO TURİZM FAKÜLTESİ..

Manavgat’ta yaşam sürdüğüm 20 yılı aşkın süredir en büyük hayalin, Manavgat ile ilgili gerçekleşmesini istediğin olay ne diye sorsalar hiç kuşkusuz Manavgat Üniversitesi derim.

Benim gibi düşünenlerinde çok olduğunu iyi bilenlerdenim.

Dün sabah kurulduğu günden bu yana geçen süreçte her geçen gün büyüyen, gelişen ve Manavgatlılar olarak gurur duymamız gereken odamız Matso’da başarılı grafik çizgisini her gün yükselten başkan Ahmet Boztaş’ın misafiri olduk.

Matso binasının aylar önce başlayan giriş kapısındaki restorasyonu bitmiş, Manavgat’a yakışan güzel bir lobi yapılmış girişe.

İnsanın huzur bulacağı bir ortamda karşıladı bizi Matso başkanı ve yöneticileri.

Hem Matso’nun yeni girişini tanımış, hem de 27 Ağustos 2015 Perşembe günü temel atma törenini hep birlikte gerçekleştireceğimiz Matso Turizm Fakültesi ile ilgili bilgiler verdi başkan Ahmet Boztaş.

Yaklaşık bir saat süren basın toplantısında öncelikle Boztaş’ın Manavgatlı hayırseverlere bir çağrısı vardı..

3 Fakülte ile bir Meslek Yüksek Okulunun Manavgat’a bağımsız bir Üniversite kazandıracağına değinen Boztaş, mevcut Manavgat Meslek Yüksek okulumuza Matso Turizm Fakültesinin geldiğini,iki fakülte daha kurulduğu takdirde üniversite hayallerimizin mutlulukla noktalanacağını ifade ederek “Hayırseverlere sesleniyorum,gelin iki fakülte daha yapalım çıtamızı hep birlikte yükseltelim” dedi..

Manavgat’ın turizmde daha iyi yerlere gelmesi ile birlikte diğer oluşumlara da büyük katkılar sağlayacağına yürekten inandığımız üniversitemizin ucu göründü.

Matso Turizm Fakültesine emeği geçen eski Matso yönetim kurulu başkanı Şükrü Vural ile ekibine, Manavgat Belediye başkanı Şükrü Sözen’e ve katkı sağlayanlara tüm Manavgat adına teşekkür etti başkan Boztaş.

Ne güzel bir duygudur gelişen ve büyüyen bir kentte üniversite olması.

Bu çok önemli duyguya ben inanıyorum ki Manavgatlı hayırseverde sessiz kalmayacak iki fakülte yapımı için yüreklerini ortaya koyacaktır.

Manavgatlı isterse yapar.

Manavgatlı isterse akan sular durur ve gelecek adına gençlerimize eğitim anlamında büyük yelpazelerde geniş ufuklar açar.

Üniversite demek hayat demektir.

Üniversitenin olduğu yerde hareket ve bereket eksik olmaz.

Dünya turizmine daha başka açıdan bakarız.

Manavgat’ı bu haliyle yakalayamayan birçok ilden daha ileri gitme şansını üniversite ile yakalama şansımız olur.

Bu konuda Matso başkanı Ahmet Boztaş’ın çağrısına hayırseverlerimizin kulak vereceğinden hiç şüphem yok.

Buradan bir çırpıda sayabileceğim isimler var hayırsever olarak.

Ama ilerleyen tarihlerde dile getirmeyi düşünüyorum, hayırlısı ile Perşembe günü hep birlikte gönül seferberliği ile temelini atacağımız Matso Turizm Fakültesi yol alsın.

Gerisi kolay ondan sonra gelecek Fakülteler bize en kısa zaman diliminde Üniversiteyi getirecektir.

Başarılı grafiği ile her geçen gün Manavgat’a Matso olarak büyük katkıları olan Ahmet Boztaş’ın hayırseverleri harekete geçirerek iki fakültenim kurulmasına büyük katkı sağlayacaktır inancındayım.

Matso Turizm Fakültemizin 27 Ağustos 2015 Perşembe günü temel atma törenine tüm Manavgat olarak eksiksiz Kayılım sağlamalıyız.

Haydi, Manavgat Matso Turizm Fakültesinin temel atma töreninde tek yürek olalım.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

HOPDEDİK

MATSO FAKÜLTESİ..

Üniversiteye adım adım

yaklaşıyoruz,

Bu Perşembe

Matso Turizm Fakültemizin

Temel atma töreni var.

Haydi Manavgat

Hep birlikte temel

atma törenine.. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1248