" target="_blank">

KALDIRIMLAR…

Bir kentin modern ve çağdaş gözükmesi o kentteki merkezlerin dizaynında şık ve göze batar çalışmalara imza atılması ile gerçekleşir.

Aylardır Manavgatlının emdiği süt burnundan gelmişken, Antalya Caddesindeki sona gelinen çalışmalarda kaldırım taşlarına gözü ilişen var mı çok merak etmekteyim.

Turizmin başkentlerinden biri olan..

Yatak kapasitesi ile Türk turizminin yüzünü güldüren bir kent’te kaldırımlara döşenen siyah mermerlerde neyin nesidir?..

Yazın sıcağında kaldırımlarda yürürken simsiyah mermerleri seyretmenin yanı sıra  o mermerlerden gelecek olan ısının insanın vücuduna nasıl yansıyacağını varın siz düşünün..

Renk körü olsa insan bu tip projelerde simsiyah mermeri görmezden gelemez..

Gelmesi de mümkün değildir.

Bir mermer ocağında elde kalan mermerlerin Manavgat’a döşenmesi ile birlikte çağdaş ve modern görüntü verilecek yerde simsiyah karanlığa bürünen bir kent yaratanlara sormak gerek..

Hiç mi bu işi üstlenen müteahhitle fikir alışverişinde bulunmadınız?.

Bu proje uygulanırken sizlerin önüne getirilip proje örneği sunulduğunda siyah mermerlerin ne denli çirkin görüntü sergileyeceği aklınıza gelmedi mi?.

Diyelim ki gelmedi..

Bizim bölgemizde yaşayan insanların çoğunluğu açık renkli otomobilleri neden tercih ederler bunu damı bilmiyordunuz?.

Yazın sıcağında kavrulan insanları siyan mermerler içine gömerek daha da kavrulmalarına katkı sağladığınız için gerçekten sizleri yürekten kutlamak gerek.

Hem görüntü.

Hem de sıcaklık anlamında bizlere güzelden yana çalışmalar sunmanız Manavgatlıyı inanın bir kez daha mutlu etti bunu bilmenizi istiyorum.

Hala çalışmaların sürdüğü.

40 dereceyi geçen kavurucu sıcaklarda insanların sayenizde cambazlık yapmaya devam ettiği ana caddelerimizdeki tabelalarda hala duruyor..

“Manavgat’a İyi Gelecek”.

“Manavgat’ımıza caddelerimiz hayırlı olsun”

İbareleri yazılı bu tabelaların yerine lütfen “Manavgat’tan özür dileriz..İyi bayramlar Manavgat” ibareleri yazılı tabelalarını bir an önce asın.

Haaaa…Bu arada lütfen ne zaman biteceğine dair de tabelalarda kesin tarih olsun.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

 

 

 

HOPDEDİK
KAPKARA..

Milletin içi karardı,

Ekonomi berbat,

Turist hak getire..

Üstüne üstlük

Büyükşehir belediyesi

Kaldırımları siyahlaştırdı.

Vay halimize..

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3848