KADIN OLMAK..

“Masiad Kadın Fuarı”

Dün Masiad bünyesinde oluşturulan Girişimci Kadınlar kurulunun düzenlediği Potansiyel iş kadınları fuarının altıncısı Manavgat Kent meydanında yapıldı.

Altı yıldır yakinen izlediğim ve Masiad’ın düzenlediği tüm etkinliklerin Manavgat’a büyük yarar sağladığına inananlardanım.

Kim ne derse Masiad’ın kurulduğu günden bu yana kentimizde düzenlediği güzelden yana işlerin sırf “İş olsun torba dolsun” mantığı ile değil Manavgat kazansın mantığı ile düzenlendiğini bilirim.

Altıncı yılına giren bu etkinlikte katılımın yoğun olması ile birlikte bu işin mayasının tutmuş olduğunun göstergesidir.

Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Matso Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Meslek Yüksek Okulu müdürü Doç. Dr. Hacer Bakır Sert, MAYÖV yönetim kurulu üyesi Mücahit Tatar, Esnaf Odaları Birliği başkanı Hasan Çelik, Pazarcılar odası başkanı Sami Dursun Doğan, Şoförler odası başkanı Mahmut Şafak Antalya milletvekili aday adayları, diğer yerel yöneticiler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşen Potansiyel İş kadınları fuarının gelecekte Manavgat’ın marka olma yolunda emin adım ilerlediğini görmek gerçek anlamda gurur verdi.

Manavgat’ın tanıtımı, gelecek anlamındaki vizyonunun çizilmesi için tüm siyasilere ve mülki amire önemli görevler düşmektedir.

Başka Manavgat olmadığını bilerek bu işte herkes taşın altına elini sokmalıdır.

Tarihi bir yeri olan ve Dünyanın en kaliteli susamını üreten Manavgat ve yöresinin bundan böyle susamı ile anılacak olması ve Masiad’ın bu anlamda attığı adım çok önemlidir, başta Masiad Başkanı Turgay Akar ve yönetimini yürekten kutluyorum.

Yıllardır yazıp çizdiklerimizin yavaş yavaşta olsa hedefe doğru gidiyor olması Manavgat’ın markalaşma konusunda önemli işlere imza atarak kentin ismini duyurması kadar güzel bir şey yoktur.

Masiad bu konuda da önderlik yapan bir kurum olarak genç ve dinamik kadrosu ile güzel olan her şeye imza atarak geçmişten günümüze Manavgat’ın gerçeklerini gün yüzüne çıkarmıştır.

Cumhuriyet meydanında yıllardır alışkın olduğumuz kermeslerin ötesinde güzelden yana bir tablo vardı dün..

Çeşit çeşit ev yemeklerinin.

El işi emeklerinin yer aldığı fuara geçtiğimiz yıllara oranla katılımın daha yoğun olduğu göze battı.

Tüm katılımcıları yürekten kutluyorum.

Çeşit çeşit ev yemekleri, börekler, soğuk ve sıcak mezelerle Manavgat’ı büyüleyen tüm potansiyel iş kadınlarımız demokratik bir ortamda hünerlerini sergiledi.

6 Mart günü dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Ben inanıyorum ki, seneye bu fuar daha çok katılımcı ile bölge sınırlarını aşacak ve çevre ilçelerden komşularında katılımı ile profesyonel bir fuara dönüşecektir.

Önemli olan bu işin temelini atmaktır.

Altı yıl önce üç-beşi ile çıkılan yolda bugün meydanı dolduran yüzlerce kadın girişimcinin katılımcı olması bunun işaretidir.

Masiad yönetimini, girişimci kadın kolları başkanı Esma Özden Çetin  ve fuara katılanları bir kez daha yürekten kutluyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

 

 

 

HOPDEDİK

FUAR..

Masiad bir güzelliğe daha

İmza attı.

Kadınlarımızı onere ederek

Onların eserlerini

Halkın huzuruna çıkardı.

Kutlarım hepinizi.

Hem de yürekten..

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2484