İBRAHİM AYDIN..

Siyaset’te ilkeli ve dürüst olmak önemlidir.

Her kişiye nasip olmayan ilkeli davranışların sonucunda insanoğlu ektiğini biçer.

Gömlek değiştirir gibi siyasi parti değiştirmekle siyasette bir yerlere gelinmediği gerçeği siyasi tarihimizde mevcuttur.

Tüm bu yazdıklarımın aksine içimizden biri olan İbrahim Aydın, Yunus Emre’nin Tapduk Emre’nin dergâhına odun taşıma misali sabırla ve inatla siyasi düşüncesini terk etmeden hedefe ulaşmak adına çalışan bir isimdir.

Partisi tarafından verilen her göreve, sıralamaya itiraz etmeden nefer gibi çalışarak bugün 26. Dönem milletvekilliğini bileğinin ile hakkı ile elde eden bir isimdir.

“A partisi tutmadı, B partisine gideyim bir de şansımı orada deneyim” diyenlerden hiç olmadı Aydın.

 1962 yılında Manavgat’ta dünya’ya gelen İbrahim Aydın, 1984 yılında Karadeniz teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1986 yılında mühendis olarak Antalya Orman bölge müdürlüğü Akseki müdürlüğünde çalışmaya başladı. Daha sonra 1995 – 2003 yılları arasında Alanya İşletme müdür yardımcılığı, Gündoğmuş Orman işletmeleri bünyesinde çalıştı. 2003 – 2007 yıllarında Antalya Orman spor kulübü başkanlığı görevinde bulunan İbrahim Aydın 2004 yılı yerel seçimlerinde Manavgat Belediye başkan adayı oldu.

O dönemde sloganı ve sevdası iktidarla Manavgat’ı buluşturmaktı.Daha sonraki yıllarda Milletvekili aday adaylığı ve adaylığı söz konusu oldu..İbrahim Aydın yılmadan,usanmadan Manavgat sevdalısı yüreği ile siyasetin içinde yer aldı.Son olarak 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekili aday listesinde altıncı sırada yer aldı..Bazıları meclise gideceğine inanmazken İbrahim Aydın’ın yüreğindeki Manavgat sevdası ateşi sönmeden devam etti.

Sonuçta kazanan Manavgat ve İbrahim Aydın oldu.

Mütevazi..Beyefendi.

Çocukla, çocuk.

Büyükle, büyük.

Her görev yaptığı ilçe ve illerde çok sevilen kişiliği ile sevilen ve saygın bir insan olarak anıldı İbrahim Aydın.

En son görev yaptığı İzmir Orman Bölge müdürlüğünde iken İzmirli gazeteci dostlara İbrahim Aydın’ı nasıl tanırsınız? diye sorduğumda..

“Mükemmel kişilikli ve dürüst aynı zamanda yüreği zengin hümanist” cevabını aldığımda Manavgat’ta gazetecilik yapan birisi olarak gurur duymuştum.

Siyasetin akşamdan sabaha ne getireceğini çok iyi bilenlerdenim.

Yıllardır gazeteci olarak bu işinde içinde bulunduğum için yarınlarda hükümet kurulduğunda İbrahim Aydın’ı hükümet içerisinde Orman Bakanı olarak görmemiz tesadüfü olmaz.

Ülkedeki tüm ormanları, başta Toroslar olmak üzere avucunun içi gibi bilen.

Orman köylüsünden ve işçisinden tutunda orman alanlarının tüm sorunlarını çözebilecek yetenekte bir hemşerimizin Orman bakanı olması Manavgat’a yakışır diye düşünenlerdenim.

Milletvekili olarak Manavgat’a çok büyük katkılar sağlayacağına inandığım İbrahim Aydın’ı yürekten kutluyor başarılı çalışmalara imza atacağına inanıyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

 

HOPDEDİK
İBRAHİM AYDIN..

Yıllardır siyasetin içinde,

Yüreğini karartmadı,

Düşüncesini satmadı.

Soy ismi gibi hep aydınlık düşündü.

Ve sonunda kazanan oldu.

Helal olsun..

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 769