HAYIR MI?..

Müslüman bir ülkede dünya’ya gözlerimizi açtık..

Dini vecibelerimiz ve “şükürler olsun”söylemleri hep kılavuzumuz oldu yaşamımız boyunca.

Sabah erken işe doğru yol alırken gördüğümüz dost ve esnafa “Hayırlı işler,bol kazançlar demezsek işimizin rast gitmeyeceğini bilenlerdeniz çok şükür.

16 Nisan 2017 günü yapılacak olan referandum öncesi kamplaşmalar ve bölünmeler üzerine nerede ise “HAYIR” kelimesini kullananların hain olarak anılmaya başladığı bir süreç içerisindeyiz inşallah güzel Rabbim kardeşliğimize ve birlikteliğimizin bozulmasına izin vermez.

İleriki günlerde bu konuda daha geniş kapsamlı yazacağım..

Bugünlük “HAYIR” üzerine söylenen birkaç güzel sözle noktalayalım yazımızı..

“Hayallerim yok benim hayırlısı olsun dediğim gün hepsinden vazgeçtim…” “Nasip” deyip kabullenmek “Kısmet” deyip avunabilmek sonra da “Hayırlısı” nı dilemek en güzeli…”

“Bazen yaşadığımız onca şeyi iki kelime özetler: Hayırlısı Böyleymiş Allah ne muradın varsa vermesin. Gönül bu, hayrı şerri bilmez, ister.. Allah Hayırlısı neyse onu versin. En güzeli sizin olsun “hayırlısı” benim.”

“Hep “Hayır” dese de bana hayat, ben hep “Hayırlısı” diyeceğim hayata inat.” “Gözlerinizi kapattığınızda aklınıza ilk gelen şeyin, gözlerinizi hayırlısıyla açtığınızda gerçekleşmesi dileğiyle.”

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydası dokunandır! “

“Ne zengini, ne güzeli, ne esmeri… Allah karşımıza hayırlısını çıkartsın yeter..” ”Aynen” Eyvallah”, “Kısmet”, “Hayırlısı”, diyerek yaşıyorum.. Sayısız kapın var hayırlısını aç Allah’ım… “

“Olaylara bakış açım; “hayırlısı olsun”. İlişki durumum: Nasip, kısmet, hayırlısı… Acelemiz yok, bizim inancımız da “Hayırlısı ne ise O olur.”

“Bizi ayakta tutan 3 kelime; Nasip, Kısmet, Hayırlısı..”

“Neden olmadı biliyor musun? Çünkü; ben Allahtan hep hayırlısını istedim.”

“Sus Gönlüm! Bütün bu susmalarına karşılık, her şeyin hayırlısının olacağına inanarak, sus. Allah’ım; Hayırlısı diyip sustuklarım ve adaletine güvenip göz yumduklarım var. Ne olur sabrımın karşılığı olarak sen bana en hayırlısını nasip et… “

“Vardır bunda da bir hayır der geçeriz… “

“Denedik defalarca biliriz, Gelen de de hayır var, gidende de… Hatta gelemeyende de… Her yaşanan bir şey öğretir, dersini al geç… Kalırsan, yarımsın… “

Haydi,kalın sağlıcakla..

Her şey yüreğinize göre olsun..

 

HOPDEDİK

HAYIRLISI.

Her şeyin başı sağlık.

Sağlıklı olan insan,

Yaşamı boyunca

Zinde kalır.

Çok şükürler olsun

Sağlığımız yerinde yazmaya devam.

Haydi hayırlısı..

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 514