HASAN ÖZCAN..

Oda seçimleri için geri sayım devam ediyor..

Kentimizdeki odaların seçimleri için mevcut başkanlarla yeni adaylar kıyasıya yarışıyorlar..

Herkes sahaya inmiş konumda..

Dün sabahta bu adaylardan biri ile kahvaltılı basın toplantısında birlikte olduk.

Manavgat Esnaf Sanatkârlar Odası başkan adayı Hasan Özcan ve ekibi basın mensuplarını Harmoni Cafe’de konuk ettiler.

Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası mevcut yönetim kurulu başkanı ile geçmişte birlikte yola çıkan Hasan Özcan “Fikir ayrılıklarımız olduğu için Hasan Çelik ile yollarımızı ayırdık, bugün ekibimle birlikte yola çıkmış bulunmaktayız. Sahada esnafımızla birebir yaptığımız görüşmelerden büyük destek aldığımızı görmekteyiz. Seçildiğimiz andan itibaren Esnaflara söz veriyorum sıra dışı bir başkan olarak tüm projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Hasan Özcan 1973 yılında Manavgat’ta dünya’ya gelmiş..Çeyrek asırlık esnaflık yaşamını geride bırakarak esnaflık yaşamına devam ediyor.Evli ve iki çocuk babası olan Hasan Özcan,geçmişte birlikte yola çıktığı Hasan Çelik ve ekibini kötülemeden,belden aşağı oynamadan demokratik biçimde sandığa gitmenin erdemlik ve büyük onur olduğunu ifade ediyor.

“Yeni bir vizyon..Yeni bir anlayış..Yeni bir aday” sloganını ilke edinmiş Hasan Özcan..

Esnaf odasını kavurma,pilav,aşevi ve tur şirketi olmaktan çıkaracağını esnaflarla kucaklaşarak sürekli proje üreterek çalışacaklarını,ayırım yapmadan tüm esnafı kendilerinden bilerek çok ama çok çalışmak adına söz verdiğini ekliyor sözlerine..

Fikir ayrılıklarından dolayı anlaşamadıkları için aday olduğunu anlatan Hasan Özcan, seviyeyi muhafaza etmenin önemine dikkat çekerek ipi göğüsleyen taraf olacaklarını iddia ediyor.

Projeleri arasında en önemli bölgenin Sanayi çarşısı olduğunu belirten başkan adayı Hasan Özcan, “Sanayi çarşısını çevireceğiz diye söz veremeyiz, oranın çevirme işi artık bitti, en önemli sorunu sanayi çarşısının güvenlik, göreve geldiğimiz gün ilk icraatlarımızdan birisi sanayi çarşısına kamera sistemi yerleştirmek olacaktır. Bu konuda piyasa araştırmamızı tamamladık. Esnaflarımızın güvenine mazhar olduğumuzda en çok yoğunlaşacağımız bölge sanayi çarşısı olacaktır” diyerek tüm oda,kurum,sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimle iyi diyaloglar halinde odayı yöneteceklerini,esnafın sorunları için başvurdukları mercilerden kapıdan kovulsalar bacadan gireceklerini ekledi sözlerine..

Esnafların sorunlarını çok iyi bildiğini 26 yıllık esnaflık yaşamında bu konularda ustalarından ders aldığını,birikim,tecrübe ve deneyimlerini bundan sonra Manavgat esnafı ile paylaşmaktan büyük gurur duyacağını söyledi Hasan Özcan..

Birlikte yola çıktıkları ekip arkadaşlarını ise şöyle tanıştırdı basın mensuplarına..

Bayram Arslan (Turizmci),Ali Kara (Sanayi Esnafı), S.Sadık Çetin (Sanayi Esnafı),Turgut Kamacıoğlu (Kasap),Ayhan Erdem (Sebze-Meyve),Mehmet Arıkan (Pastaneci),M. Yalçın Küçükdemir (Sanayi Esnafı),Hüseyin Şen (Elektronikçi),Hüseyin Demir (Ayakkabıcı),Hakan Eser (Turizmci),Ahmet Arıcı (Turizmci),Rüştü Özyürek (Turizmci),Mustafa Salcan (Kuaför)…

Yeni yönetim kurulu ile çok büyük işlere imza atacaklarına inandıklarını belirterek sözlerini noktaladı Hasan Özcan..

Ne diyelim haydi hayırlısı..

Önemli olan seviyenin korunması ve demokratik biçimde yarışın noktalanmasıdır.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

 

 

HOPDEDİK

SEÇİM..

Oda seçimlerinde

Son virajdayız.

Dananın kuyruğu kopacak mı?.

Yoksa kopmayacak mı?.

Esnafların en çok merak ettiği bu.

Haydi hayırlısı..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 546