FATURA ESNAFA..

Birkaç aydır Manavgat kamuoyunu en çok meşgul eden olayların başında Manavgat’ın ana cadde ve sokaklarının Büyükşehir Belediyesine devri vardı.

Manavgat Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesinin bu yöndeki kavgası çöp toplamama olayından tutunda meydanlara toplanan halkın tepkileri ile gündeme gelse de Büyükşehir yasası gereği ana cadde ve sokaklar devredildi.

Kavga bitti mi?..

Hayır, hala sürüyor geçtiğimiz hafta sonu Manavgat belediyesi bastırdığı el ilanı ile devredilen caddelerin isimlerini sıralayarak bu caddelerin sorumluluğunun kendilerinden çıktığını Manavgatlı ile bir kez daha paylaştı.

Hizmet götürmeyeceklerini yineledi.

Anlaşılan bu kavga bitmeyecek gibi.

Kavganın bitmeyeceği, bitmemesi siyasi bir mücadeledir diye yorumlayalım.

Fakat işin içinde daha önceki yazılarımda da dile getirdiğim gibi, olan Manavgatlıya ve Manavgat’taki esnafa olacak demiştim.

Dediğimde de haksız çıkmadım.

Cadde kavgası ve kargaşası devam ede dursun.

Geçtiğimiz hafta Büyükşehri Belediyesi ekipleri devir aldıkları ana cadde ve sokaklar üzerindeki esnafları ziyaret ederek ilan ve reklam zabıtları tutmaya başladı.

Büyükşehri Belediyesinin en doğal hakkıdır ilan ve reklam tutanağı tutmak ve karşılığında maddi gelir elde etmek diyeceğimiz bir şey yok.

Gördüğümüz ve gözlemlediğimiz ilginç olay sel felaketinin izleri silinmeden.

Esnafın sıkıntısını üzerinden atamadığı bir dönemde, Manavgatlı esnaf yüklenmek istenen fatura ile birlikte camlarına yapıştırdıkları genelde yaz günlerinde sıcağın içeri girmesini engellemek amacı ile manzara resimleri ile sebze ve meyve resimlerinden ilan bedeli alınmak istenmesine akıl sır erdirmiş değiliz.

Bununla birlikte Büyükşehir Belediyesinin yetkililerince tutanak tanzim edilen hemen hemen tüm esnafın sel felaketindeki yaraları sarılmamışken.

Devlet bu kişilere hala yardım eli uzatmamışken.

Ak Partili biri Belediyenin Manavgatlı esnafa fatura kesmesini de anlamış değiliz.

Sel felaketi sonrası Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte kentimize gelerek bizzat selden mağdur olan Manavgatlı esnafa yaraların en yakın zaman diliminde sarılacağı sözü veren Sayın Menderes Türel’e sesleniyorum.

Esnafın yaralarının sarılmadığı bir ortamda,esnafa yük yüklemekte neyin nesi?.

Bu konuda açıklama bekliyor.

Hiç değilse bu yıl sel felaketinden zarar gören esnafların reklam ve ilan bedelinden muaf tutulması gerektiğine inanıyor.

Destek beklediğimizi belirtiyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

HOPDEDİK

FATURA ESNAFA..

Cadde ve sokak kavgası

Devam ediyor.

Tam anlamıyla sorun

Çözümlenmedi ama.

Manavgatlı esnafa fatura

Çıkarılmaya başlandı.

Hem de selzede olmalarına

Karşın.

Ne diyelim haydi hayırlısı…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1209