Doktor Derya Karagence..

Manavgat’ta yaşam sürenlerin birçoğu tanır bu ismi..

Kulak burun mütehassısı yüreği güzel adamdır Derya kardeşim..

Gönül bağımızın yanı sıra Kırım Türkleri Derneği Manavgat kuruluşu aşamasında birlikte kurucular arasında yer almakla birlikte Kırım Türklerinin çektikleri eziyet ve sıkıntıyı yüreğimizin dışına taşırmaya çalıştığımız Derya Karagence geçtiğimiz Cumartesi günü Kırım Türkleri dernek başkanı Zeynegül Çağlıyangil Algül ile birlikte ziyaretime geldiler.

Ziyaretin sebebi 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü idi.

İkinci ve önemli anlamı ise aylardır uğraş verdiği gecesini gündüzüne katarak baskısını tamamladığı “SPİROS’U ÖLDÜRMEK” isimli kitabının takdimi idi..

Gözleri mutluluktan uçuyordu.

Heyecan tavan yapmış, doktorluk mesleki yaşamında belki de hiç tatmadığı büyük bir keyifle şahsıma imzaladığı kitabını takdim etti.

Çok mutlu oldum..

Doktor bir yazarımızın daha olması beni onurlandırdı.

20 küsur yıl önce Manavgat’a geldiğimde parmak sayısını geçmeyecek yazarlarımıza her geçen gün yenilerinin ekleniyor olması Manavgat’ta kültürün, okumanın ve yazmanın ne kadar büyük önem kazandığı çekti dikkatimi.

Dünlerde parmak sayısı kadar olan yazarlarımızın bugün iki elin parmaklarını aşmış olması gelecekte daha çok kitap yazan yazarlarımızın olacağının işaretidir.

Her gün köşe yazısı yazan bir gazeteci olarak kitap yazmanın ne kadar zor olduğunu bilenlerdenim.

Birkaç deneyimim olmasına karşın becerememiş olmanın üzüntüsünü yaşasam da Manavgat’ta her geçen gün kitap yazan yazarlarımızın çoğalıyor olması büyük onur ve mutluluk veren en önemli olaydır..

“SPİROS’U ÖLDÜRMEK” kitabını şöyle tanıtıyor Derya Karagence;

“Bu bir kahramanlık hikayesi değil..Bu bir aşk romanı değil..Bu aşk için kahraman olmak zorunda olanların içindeki gerçek insanın keşfi..

Bu romanda Foça’dan Kırım’a, Yunanistan’a uzanan ve en sonunda Ankara’da sonlanan nefes kesici bir kovalamacaya tanık olacaksınız. Sadece insanların değil, ülkeler arası çekişmelerin de, kaderleri insafsızca etkileyişini göreceksiniz,katillerin içinden bile bir insan çıkabildiğine hak vereceksiniz.

“Terörün bütün mermilerini yese, yine de bu kadar acıtmazdı göğsümü. Yüzlerce kez çekilen “son” fotoğraflar ve saklı gözyaşları ile geçen 2 ayın sonunda karısını toprağa verirken artık bambaşka bir insandı. Bağırıp çağıran, çalışanların balta üstündeki devlet amirlerinin bile çekindiği biri olup çıkmıştı. Artık her deprem görmüş yürek gibi, sözünün menzili yoktu”

1968 İzmir doğumlu olan Derya Karagence, çocukluğunu ve gençliğini İzmir’de geçirdi. Liseden sonra girdiği GATA Askeri Tıp Fakültesi onun hayata bakışını değiştirdi. Yüzbaşı rütbesiyle Silahlı kuvvetlerden ayrıldıktan sonra çeşitli hastanelerde KBB hastalıkları uzmanı olarak çalışmaya başladı. Evli ve iki kız babası..Halen İlçemizde özel bir hastanede doktorluk görevini sürdürüyor.

16 Ocak Cumartesi günü saat 14.00`de Dr. Derya Kargence’nin yazdığı Spiros`u Öldürmek

kitabı için imza günü Çetin Kitabevi`nde gerçekleşecektir.

Değerli kardeşim, dostum Doktor Derya Karagenceyi yürekten kutluyor. Yeni eserler üreteceğinden emin olarak kalemine ve yüreğine kuvvet versin diyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.

 

 

 

HOPDEDİK

KALEM..

Kalem cepte değil,

Yürekte ve düşüncede güzeldir.

Bu güzelliği paylaşmak ise özeldir.

Doktor Derya Karagence gibi.

Yeni kitabı çıktı

Kutluyorum yürekten..

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 946