CUMHURİYET MEYDANI..

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Manavgat ile ilgili birçok projesi vardı..

Göreve gelmeden önce seçmenleri ile bu projeleri paylaşmış, hayal ettiği projeleri maddi-manevi gücü yettiğince yaşama geçirmişti.

Bu projelerden ATATÜRK Kültür merkezi ve Irmak kenarı projeleri gerçek anlamda alkışlanacak güzellikler kattı Manavgat’a..

Bu projelerin yanı sıra Pazartesi Pazarı, Side köy meydanı ve birçok projeyi de ilave edebiliriz.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in En büyük hayallerinden biriside Çağlayan İlköğretim Okulu, İlçe Jandarma Komutanlığı, PTT ve Kaymakamlık binalarının da içinde olduğu muazzam bir meydan projesi idi.

Geçtiğimiz günlerde bu anlamda Manavgat Belediye Meclisi tarihi karara imza attı..

Kaymakamlık, Jandarma, Çağlayan Okulu ve PTT’nin boşaltılıp, hatta şimdiki Balıkhaneyi de alanın içine katarak kentin ortasını açarak, meydanı tamamen ırmağa kadar büyütecek olan bu projeyle ilgili ilk adımın mecliste atılmış olması Manavgat için gerçekten çok büyük önem taşımaktadır.

Kaymakamlığın yeni ve modern bir hizmet binasına taşınması ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in hayalinin ilk adımı atılmış olacak.

Antalya Valisine ve çiçeği burnunda yeni kaymakamımız Mustafa Yiğit’e de konuyu birebir anlatan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in atmış olduğu adıma destek gelmesi de Manavgat adına sevindiricidir.

Kent meydanı olarak genişletilmek istenilen alan gelecek adına kentimize büyük güzellikler ve renk katacaktır.

İlçemize gelen gerek yerli, gerekse yabancı turistlerin ilgi odağı olmakla birlikte rahat bir nefes alabilecekleri alanın yaratılması yıllardır Manavgat’ın içine neden turist gelmiyor sorusunu da ortadan kaldıracaktır.

Önümüzdeki süreçte inşallah bu güzel hayali gerçekleştirilerek yaşama geçer.

Doğru bir adımla böyle bir yatırımın gelmesine katkı sağlayan başta Belediye başkanı Şükrü Sözen ve tüm belediye meclis üyelerini yürekten kutluyorum.

Kavaklı Mahallesi Toptancı Hal karşısındaki eski kamyon garajı olarak bilinen 17 bin 98 m2’lik Manavgat Belediyesi’ne tahsisli alanı, her an yıkılma ihtimali olan, Manavgat Kaymakamlığı’na, yeni hükümet konağı yapılması için verilmesi de takdir edilmesi gereken önemli konudur.

Manavgat`a yakışır modern bir Hükümet Konağı`na kavuşma imkanı yaratılmasının güzelliği de anlatılmakla bitmeyecek derecede önemlidir.

Manavgat Belediye meclisinin almış olduğu bu karara tüm Manavgat destek olmalıdır.

Başta iktidar Partisi ilçe teşkilatı ve diğer siyasi parti teşkilatları.

Sivil toplum örgütleri, oda başkanları ve yönetimleri Manavgat Belediyesine tam destek vererek bu projenin yaşama geçmesine katkı sağlamalıdır.

Başka Manavgat yok beyler..

Ahmet,Mehmet ya da kim olursa olsun bugün koltuklarda oturanlar gelir geçer..

Manavgat yeryüzünde tektir..

Manavgat adına yapılan tüm güzel işlere destek sağlamak Manavgat’ta yaşam sürenlerin en asli görevi olmalıdır.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey gönlünüze göre olsun..

 

 

HOPDEDİK

MANAVGAT..

Başka Manavgat yok..

Öyleyse,

Manavgat adına yapılan

Her güzel işe destek gerek.

Haydi

Manavgat…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 465