AYŞEN KURT..

Manavgat’ın ve Antalya bölgesinin yakından tanıdığı duayen turizmci işadamı Yahya Kurt’un eşi ve FSB şirketler grubunun İcra ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Ayşen Kurt aday adaylığı çalışmaları kapsamında geçtiğimiz gün eşi ile birlikte gazetemize ziyarete g


Birkaç gün önce yazmış olduğum “Kadın Vekil” başlıklı yazımın arkasındayım.

Siyasi partisi önemli değil.

Kadınlarımızın bu ülkede işkence gördüğü.

Cadde ve sokaklarda bıçaklandığı, kurşunlandığı hatta ve hatta sapık zihniyetlerce canlı canlı yakıldığı bir ortamda kadın hakları savunucularının TBMM’de daha çok olmasını savunanlardanım.

O yazımda buna değinmiş destek olunması gerektiğini vurgulamış siyasi partilerin genel merkezlerinin kadınlara özel statü uygulamasının iyi olacağını ifade etmiştim.

Yazımın sıcaklığı soğumadan Ak Parti Antalya milletvekili aday adayı, Manavgat’ın Ak Partiden tek kadın aday adayı olan ve Antalya bölgesinin en genç milletvekili aday adayını karşımda buldum.

Değerli eşi ve eski dost Yahya Kurt beyefendi ile birlikte gelmişler.

Gazeteciliğin verdiği temkinle yaklaştım kendisine.

Ayşen Kurt hanımefendinin bu işi götürüp götürmeyeceği yönündeki kuşkularımı gidermek anlamında girdim sohbete.

Öncelikle genç yaşında siyasetin içine yüreğini, ortaya koyarak büyük cesaret göstermesinden dolayı kutluyorum kendisini.

Siyasetin acımasız tarafı ile güzelliklerini ve çirkinliklerini hesap ederek çıkmış yola Ayşen Kurt..

Öncelik diyor Kadınlarımız..

Ardından Gençlik..

Ve ekliyor sözlerine “Olmazsa olmazım turizm, yıllardır bu işin içindeyim. 2004 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümüne başladım. 2005 yılında staj için Antalya’ya geldim. Stajımı tamamlayarak bölümü bitirdim. Okullu olmakla iş bitmiyor turizmin mutfağının önemine inandığım için yıllardır mutfakta turizmle iç içeyim. Milletvekili olduğum takdirde Türk turizmi için çok önemli, işler yapacağıma inanıyorum” diyor.

Katledilen..Acımasızca öldürülen.

Gözünü kırpmadan kadınları canlı canlı yakan sapıklar dediğimde ise..

Öfkeden ve üzüntüden gözlerinin içindeki bebekler büyüyerek dışarı çıkacak bir hal alıyor.

Bu konularda kadına yönelik şiddetin sona ermesi anlamında ne gerekiyorsa yapacağına dair söz veriyor.

Ayşen Kurt, AK Parti’nin “Yeni Türkiye” sürecinde görev almaktan onur duyacağını söylüyor.

AK Parti iktidara geldiğinden bu yana alışıla gelmiş siyasete alternatif olarak başlattığı reformların kendisi için büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor ve siyasete o zaman sıcak bakmaya başladığını belirterek içindeki siyasi aşkın Ak Parti ile birlikte ortaya çıktığını ve bireysel destek vermeye başladığını vurguluyor Ayşen Kurt..

Türkiye’nin siyasi istikrarın ve güçlü iktidarların olduğu dönemlerde her alanda büyüdüğünü ve gelişme gösterdiğini bildiğinden, yaklaşık on yıldır AK Partinin gönüllü bir neferi olarak çalıştığına dikkat çekiyor.

Kıbrıs`ta ki eğitimi sürecinde Lefkoşa Türkiye Büyükelçiliği bilgisi ve işbirliği dahilinde HABERDAR gazetesini kurarak Ak Parti politikaları ile Kıbrıs-Türkiye arasındaki basın hizmetlerinde gazetede yöneticilik yaptığını anlattığında meslektaş olduğumuzu anlatıyor.

Türk tarihine ve Osmanlı tarihine karşı olan özel ilgisiyle ‘geçmişini bilmeyenin geleceğini bilemez’ felsefesini savunan bir nefer olarak “Hedef 2023 projesi” çerçevesinde Yeni Türkiye yolunda aktif görev almayı yürekten istediğini söyleyerek noktalıyor sözlerini.

Karşımda genç bir kadın milletvekili aday adayının yanı sıra sanki daha önce mecliste milletvekilliği yapmış engin tecrübeli, yüreği ülke geleceği için atan  bir siyasetçi görür gibi oluyorum.

Bu ülkenin kadınlara ve gençlere ihtiyacı var sözünü tekrarlıyor.

Yolun açık olsun Ayşen Kurt kardeşim diyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun.


 

HOPDEDİK

GENÇ VEKİL..

Aday adaylarımız çıktı yola,

Herkes kendini tanıyor

İnsanları tanıyor.

Tanıyor da hala

Lider sultasını aşamıyoruz

Demokrasi adına ona yanıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1088