• Ana Sayfa
  • »
  • “Ne Varsa Manavgat’ta Var”…

“Ne Varsa Manavgat’ta Var”…

“Ne Varsa Manavgat’ta Var”…


MATSO, Manavgat Belediyesi işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile düzenlenen “Ne Varsa Manavgat’ta Var” bu yıl dördüncü kez Manavgat’la buluştu.

İlkinden bugüne geçen süreçte gerçek anlamda yol alınmış bir izlenim sergileyen etkinliğin yavaş yavaş oturuyor olması ile birlikte fuara katılan Dış İşleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Manavgat ile ilgili müjdeleri dikkat çeken konuların başında yer aldı.

Kongre merkezi ve fuar alanı sözü veren Çavuşoğlu’nun bu müjdesinin altında yatan tek gerçek MATSO’NUN başlatmış olduğu “Ne Varsa Manavgat’ta Var” etkinliği olmuştur.

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın ve yönetiminin büyük çabaları ile gerçekleşen fuarda gözümüze ilişen açılan stantlarda tedarikçi firmalarla iş adamlarının buluşması oldu.

Gelecek yıllarda bu fuara inanıyorum ki ülke genelinden birçok firmada dahil olacaktır.

Emeği geçenleri yürekten kutluyorum.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş sözlerine Afrin’deki Zeytin Dalı operasyonundaki askerlere değinerek ve şehitlere de rahmet dileyerek başladı. Başkan Boztaş konuşmasının devamında şunları söyledi; “Bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizi artık fuar haline getirmek istiyoruz ve bunun için ilçemize fuar alanı istiyoruz. Bu alan ilçemize kazandırılınca senede en az 5 fuar sözü veriyorum. Bunun dışında ilçemizde Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ye ihtiyacımız var. Bunun için de hukuki bir süreç işliyor. OSB ve fuar alanı için Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’ndan yardım ve destek bekliyoruz. İlçemizde 2. Fakülte için dekan ataması yapıldı bir fakülte daha yapıldığında ilçemiz Manavgat Üniversitesi’ne kavuşacak. Yine her konuda olduğu gibi bu konuda da desteklerini esirgemeyen Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür ediyoruz. Burada 85 firma stant kurdu, ilçemizde 250 bin yatak kapasitesi var bu sayıyı arttırmamız lazım. Biz bu fuarda, her şey Manavgat’ta var diyoruz, başka yerde aramaya gerek yok, biz buradayız diyoruz. Bizi yoğun programına rağmen yalnız bırakmayan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na ve katılan herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmacıların ardından kürsüye çıkan Dış İşleri Bakanı Çavuşoğlu ise“Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da fuarın açılışında birlikteyiz. Manavgat’ta İş Var fuarı ve Ne Varsa Manavgat’ta Var fuarları artık birer marka oldu. Evet, ne ararsan Manavgat’ta var ama önce burada vatanını seven insanlar var. Manavgat’ta Seydişehir yoluna tünel yapıyoruz, kavşaklar yapıyoruz, doğalgazı Manavgat’a getireceğiz, OSB alanı sorununu çözeceğiz. Manavgat’a yapılan cezaevi suistimal ediliyor ama bunun turizmle alakası yok. İlçenin nüfusu büyüyor, buna bağlı olarak böyle bir ihtiyaç doğuyor. Keşke doğmasa ama suçluların da hak ettiği cezayı alması lazım. Yakın bir zamanda Akseki’ye de cezaevi yapacağız. İlçede yenilecek olan Jandarma ve Kaymakamlık binaları en iyi şekilde hizmet verecek. Şehrin güvenliği için her yeri MOBESE ile donatıyoruz. Manavgat aynı zamanda barajlar, göller şehri. Çardak Barajı yapımına başlandı, bununla beraber bir çok baraj kazandıracağız. Mevcut devlet hastanesinin her ne kadar kapasitesini arttırmaya çalışsak da ilçeye 500 yatak kapasiteli bir şehir hastanesi kurmak şart oldu, bunu da en yakın zamanda yapacağız. Atıksu arıtma tesisi çalışmalarımız devam ederken, Sorgun Çamlığına da kent ormanı ve mesire alanı kazandıracağız. Antalya’nın 6. Devlet üniversitesini Manavgat’a kazandıracağız. Biz yapamayacağımız hiçbir şeyi vaat etmedik, inşallah hepsini tek tek gerçekleştireceğiz.”..

Ne diyelim Dış İşleri bakanımızın dedikleri gerçekleşir inşallah.

Biz gazeteci olarak yakın takipçisi olacağız.

Ne varsa Manavgat’ta var, her geçen yıl büyüyerek gelişiyor.

Emeği geçenleri tekrar yürekten kutluyorum.

Haydi, kalın sağlıcakla.

Her şey yüreğinize göre olsun..

 

 

 

HOPDEDİK

MANAVGAT..

Ne ararsan var valla,

Allah özene bezene

Muazzam bir tablo yaratmış.

Ahhh..

Birde tam bir ve beraber

Olsak değme gitsin keyfimize..

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 170