İlçe Sağlık’tan “Aşı” kampanyası

Son Güncelleme : 11 Eylül 2021 14:09
İlçe Sağlık’tan “Aşı” kampanyası

Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü, Cumhuriyet Meydanı’na Covit-19 aşı standı açtı. Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Er, Manavgat halkının kampanyaya gösterdiği ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü, aşı olmayan ve aşı karşıtı kişileri ikna ederek Covit-19 aşısı olmaları için Manavgat Cumhuriyet Meydanı'na aşı standı açtı. Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Dr. Er, aşı olmayanlara çağrıda bulunarak, en kısa sürede aşı olmalarını istedi. Dr. Er, bu hafta içinde öğretmen ve aşı karşıtı kişilere de eğitim çalışması düzenleyeceklerini söyledi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Er, aşı ekibinin başında bulunduğunu ifade ederek, “İlçe Sağlık Müdürlüğü doktorları, diğer yardımcı sağlık personeli arkadaşlarımız Manavgat Cumhuriyet Meydanı'nda Covit-19 aşı standı açtık. Halkımıza buradan en iyi şekilde Sağlık Bakanlığı'nın direktifleri ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Kampanyamıza halkımızın katılım oranından çok memnunuz, aşı olmayanların aşılarını mutlaka en kısa zamanda yaptırmalarını öneriyoruz.
Aşı kampanyamızın süresi halkımızın ilgisine bağlı, eğer yeterince ilgi görürsek, 2 hafta da olabilir bir ay da olabilir. Duruma göre değişecek” dedi.
Dr. Er, ekipte bulunan doktorların aşı karşıtı olan kişilerle eğitim çalışması yapmayı planladıklarını da belirterek, “Özellikle bu eğitim çalışmalarını öncelikle öğretmen arkadaşlara, bu hafta içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde bir etkinlik düzenlemeyi düşünüyoruz. Toplu olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de yardımıyla düzenleyeceğimiz etkinlikte, aşı olmayan öğretmenlere ve aşı karşıtı kişilere bir destek hizmeti vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.
12 yaş üstü aşı konusuna da değinen Dr. Mustafa Er, “12 yaş üstü şu anda Sağlık Bakanlığı direktifi ile aşı oluyor ama biz 12 yaş üstünü hastanede ebeveynlerinin yanlarında olmaları koşuluyla kontrol altında aşılıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİ

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle