Hayatları da hayalleri de denizde kayboldu

04 Aralık 2021 11:11
Hayatları da hayalleri de denizde kayboldu

Türkiye’den Kıbrıs’a kaçak yollarla geçmek isteyen Suriyeli düzensiz göçmenlerin, bindikleri tekneden silah zoruyla denize atılmaları sonrasında denizde kaybolan Muhammet Al Gani ve Muhammet Al Şeyh’in cansız bedenleri Alara Çayı’nın 5,5 kilometre açığında bulundu.

 

Daha iyi bir hayat yaşamak hayali ile Avrupa’ya kaçak yollarla Kıbrıs üzerinden geçmek isteyen Suriyeli düzensiz göçmenler, Manavgat’tan tekne ile Kıbrıs’a gitmek üzere harekete geçti. Ancak tekneden silah zoruyla denize atılan düzensiz göçmenler Kızılot sahiline çıkarken, aralarından Muhammet Al Gani ve Muhammet Al Şeyh denizde kayboldu.

Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen jandarma ve sağlık görevlileri sahile çıkan düzensiz göçmenlere ilk müdahaleyi gerçekleştirirken, kaybolan Muhammet Al Gani ve Muhammet Al Şeyh içinde arama çalışmaları başlatıldı.

Jandarma ekipleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 2 sualtı robotu, sualtı scooteri, 2 gemi, 1 helikopter ve 2 drone ile su dalış timinin Cuma gecesinden itibaren Kızılot sahilinde süren arama çalışmaları soncu, denizde kaybolan Muhammet Al Gani ve Muhammet Al Şeyh’in cansız bedenleri cumartesi günü saat 17:00 sıralarında Alara Çayının 5,5 kilometre açıklarında bulundu. Gani ve Şeyh’in cenazeleri Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

 Haber: Taner DURAK

Kaynak : www.akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle