ÖĞRENCİLER SPORLA BULUŞUYOR

ÖĞRENCİLER SPORLA BULUŞUYOR
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince başlatılan “Sporla Buluşturuyoruz” etkinliği 10 Bin Kişilik Antalya Spor Salonunda başladı.05.11.2016 13:56


11 Okulun 11 hafta boyunca 1-2-3-4’üncü sınıfında okuyan öğrencilerin katıldığı “Sporla Buluşturuyoruz”  etkinliği 10 Bin Kişilik Antalya Spor Salonunda başladı. Cimnastik, Masa Tenisi, Voleybol, Basketbol, judo, Dart, Eskrim,Hentbol, Okçuluk, Taekwondo, branşlarında yapılan “Sporla Buluşturuyoruz etkinliğinde  öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak  zamanlarını en etkin bir şekilde değerlendirmek amaçlanıyor.

ÖĞRENCİLERİ SPORLA TANIŞTIRIYORUZ

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, İlkokul çağındaki çocukları kötü alışkanlıklara karşı korumak, yetenekli sporcuların seçimini yapmak, spor kültürünü aşılamak, okul spor faaliyetlerine katılımı arttırmak, okul spor alanlarını aktif hale getirmek, onlara sosyal sorumluluk vererek birey olma sorumluluğunu aşılamak amacında “Sporla Buluşturuyoruz” projesini başlattıklarını söyledi. Hacıcaferoğlu, 10 Bin Kişilik Antalya Spor Salonunda bir çok spor branşlarıyla çalışmalara başladıklarını, aydınlık yarınlar için geleceğin teminatı olan çocukları, yeteneklerini geliştirerek kabiliyeti olan branşlara yönlendireceklerini belirtti. Ayrıca Hacıcaferoğlu, engelli öğrencilerinde bu etkinliğin içinde spor yaptığını engellerin sporla aşıldığına değinerek engelli bireylerin sporun her dalında yer almaları için ailelere destek çağırısında bulundu. “Sporla Buluşturuyoruz” etkinliği ne destek veren okul idarecilerine, Beden Eğitimi öğretmenleri ve ailelere teşekkürlerini sundu. (Haber Merkezi)

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir