Muay thai Avrupa 3’üncüsü Manavgat’tan

Muay thai Avrupa 3’üncüsü Manavgat’tan
Manavgatlı Milli Sporcu Fatma İlayda Yuca’ya Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü tarafından ödül verildi. 26.11.2015 18:07

Antalya'da yapılan 15 ülkeden 250 sporcunun katıldığı Muay thai Avrupa Şampiyonası'nda 3’üncü olan Iraz Düriye Duran Anadolu Lisesi 3’ncü sınıf öğrencisi Fatma İlayda Yuca, Kaymakam Günlü tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi. 

Avşar Spor Kulübü Muay thai hocası Yasin Avşar, İlçe Spor Müdürü Baturalp Eliçevik ve üçüncü olan öğrenci İlayda Yuca, Kaymakam Günlü'yü makamında ziyaret etti. Kaymakam Günlü, Avşar ve şampiyonada kendi kilosundan üç kilogram fazla yarışarak üçüncü olan Yuca'yı tebrik ederek çeyrek altınla ödüllendirdi.  

 

GURUR DUYDUK

Kaymakam Günlü konuşmasında; "Okullarda spor faaliyetlerinin daha çok arttırılmasını ve olimpiyatlara daha çok sporcu göndermek istiyoruz. Manavgat’tan spor dalında daha çok birinci çıkmalıdır. Bu bağlamda ülkemizin ismini dünyaya duyuracak sporcuların yetişmesi için elimizden geldiğince her zaman destek olmaya hazırız. İlayda Manavgat’ın gururu oldu, kendisiyle yarışmaya gitmeden önce konuşmuştuk, konuştuğumuz gibi dereceyle döndü. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Muay thai hocası Yasin Avşar tarafından Muay thai dünya şampiyonasının 2016 Mayıs ayında Norveç yada Belçika Brüksel'de yapılacağı belirtildi.

 Haber-Foto: Duygu DOĞAN 


Etiketler: 1

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir