Bahçeşehir’in şampiyonları belli oldu

Bahçeşehir’in şampiyonları belli oldu
Bahçeşehir Okulları Manavgat Kampüsünde Ortaokul 5-6-7 ve 8. sınıflar arası Futbol Turnuvası sona erdi.19.04.2016 16:27

 

28 Mart 2016 tarihinde başlayan turnuva, 19 Nisan 2016 tarihinde final maçı ile sona erdi. Turnuvada kızlardan; “Arşimet, Beyaz Melekler, Cadılar, BFF, Yıldız Kızlar, Fişne Suyu, Denizciler, Jupiter” takımları yarışırken, erkeklerden ise; “Şampiyonlar,Pisagor,Geleceğin Yıldızları,Kırmızı Şeytanlar, Güventus,6C Genç spor,Yıldırım Tanrıları, Kuva- i Milliye,Şenler, Denizciler,Akınspor” takımları yarıştı.


Kızlardan Arşimet (6-B)  takımı 3’üncü olurken, Yıldız Kızlar (6-C) takımı 2’nci ve Ponçikler (7-A) takımı 1’inci oldu. Erkeklerden ise Pisagor (6-B) 3’üncülüğe hak kazanırken, Şenler (7-A) takımı 2’nci ve Akınlar Spor (8-A) 1’inci oldu. 

“MAÇLAR FUTBOL ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı; “’Şampiyonların Okulu Şampiyonları Seçiyor’ sloganı ile başlattığımız futbol turnuvamız 22 gün boyunca sürdü. İlk maç 28 Mart tarihinde oynandı. 

Final maçları ise 19 Nisan’da oynandı ve 22 gün süren futbol şöleni nefes kesen final maçlarıyla sona erdi. Finalde kızlardan Ponçikler takımı, erkeklerden Akın Spor takımı şampiyon oldu. Ben tüm takımlardaki öğrencilerimi tek tek kutluyorum ve tebrik ediyorum öncelikle. Futbol şöleni boyunca hepsi dostça, centilmence bir mücadele gösterdi. Galip olanlar ile yenilenler birbirini tebrik etti ve başarılar diledi.

 Amacımızda zaten gençleri spora yönlendirerek, rekabetin arkasındaki dostluğu sağlamak. Aslında futbol maçlarının şölene dönüşmesini sağlayan her öğrencimiz kazandı bu maçlarda. Kazanan takımlarımızı ve tüm takımlarımızı kutluyorum” dedi.Haber-Foto: Duygu KAYA 


Etiketler: 1

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir