Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’nın Türkiye ayağı başlıyor

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’nın Türkiye ayağı başlıyor
Şubat ayında Avustralya’dan başlayan, Ladies European Tour- Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’nın Türkiye ayağı Ladies Open 17 – 20 Mayıs 2015 tarihlerinde Antalya-Belek Carya Golf Kulübü’nde gerçekleşecek. Bugün (16 Mayıs 2015) gerçekleşecek turnuvada ise iş ve cemiyet camiasından önemli isimler bir araya gelecek.15.05.2015 16:00

Dünyanın dört bir yanında düzenlenen ve Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Ladies European Tour’un (LET), Türkiye ayağı 7. Ladies Open, 32 ülkeden 126 profesyonel kadın golfçünün katılımıyla 17–20 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu yıl turnuvada toplamda 500 bin Euro para ödülü dağıtılacak.

 

Mineks International ve Regnum Carya Golf & Spa Resort organizatörlüğünde yürütülen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’nın Türkiye ayağı, her yıl Carya Golf Kulübü ve National Golf Kulübü’nde dönüşümlü olarak düzenlenecek.

 

Dünya çapında 80 turnuva kazanan, İngiltere’nin en iyi kadın golfçusu Laura Davies’in de yer alacağı 2015 Ladies Open’da 2014 şampiyonu Valentine Derrey, 2013 şampiyonu Güney Afrikalı Lee Anne Pace, 2012 ve 2011 şampiyonu Hollandalı Christel boeljon, 2010 şampiyonu İngiliz Melissa Reid, İspanyalı Carlota Ciganda, Alman Leigh Whittaker ve İngiltere’nin yükselen starı Charley Hull gibi birçok uluslararası golfçu yer alacak.

 

Tüm yıl boyunca sürecek turnuva; Yeni Zelanda, Çin, Fas, Fransa, Hollanda, İngiltere, İskoçya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Almanya, Hindistan, Güney Afrika ve Japonya’da oynanarak Birleşik Arap Emirlikleri’nde son bulacak.

 

 


Etiketler: 1

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir