ANTALYA SOCCER CUP 2018 PLOVDİV ŞAMPİYON

ANTALYA SOCCER CUP 2018 PLOVDİV ŞAMPİYON
Antalya Soccer Cup 2018 de Bulgaristan temsilcisi MaritsaPlovdiv takımı; erken final niteliğindeki karşılaşmada; geçen yılın şampiyonu Manavgat Şelale Masterlerini, çeyrek finalde eleyerek, yarı finalde İçel Masterlerini penaltılarla, finalde de Isparta Şöhretleri 4 – 1 yenerek şampiyonluk kupasını müzesine taşıyan takım oldu.24.04.2018 16:37

Geçen Senenin Şampiyonu Manavgat Şelale erken finalde elendi.

            Manavgat Şelale Masterleri Antalya Soccer Cup 2017 de finalde penaltılarla elediği MaritsaPlovdiv takımına erken final niteliğindeki karşılaşmada bu yıl çeyrek finalde elenerek Antalya Soccer Cup 2018 de ancak ilk sekiz takım arasına girmeyi başarabildi. 

Turnuvada 40 Yaş üzeri ve 45 Yaş Üzeri olmak üzere 2 kategoride maçlar yapıldı.

Antalya Sportif Faaliyetler Derneği (ASFAD) tarafından Başkan Ayhan Dolma ve As Başkan Osman Ergin tarafından 2003 yıldır organize edilmekte olan turnuvaların sonraki aşamada Turkey Soccer Cup ve Antalya Soccer Cup olarak geleneksel hale getirilmesi ile bu yıl organize edilen “Antalya Soccer Cup 2018” de 40 yaş üzeri kategoride 8 grupta 37 takım mücadele ederken 45 yaş üzeri kategorisinde de duayenlerin yer aldığı 6 takım mücadele etti.

Organizasyona 40 yaş üzeri 37 45 Yaş üzeri 6 takım katıldı.  

Turnuvaya 40 yaş üzeri kategoride; Afyon Şeker, Aksaray Golden, Ankara PTT, Antalya Asfad, Arguvan, Aydın Köşk, B.G.M., Balıkesir Turbo 86, Batman Asrın, Batman Belediye, Beykoz Rize, Bodrum, Cebel Cıty, Çamoluk, Dinar  Marseyas, Güzelyalı, Isparta Şöhretler, Isparta,  İçel, K.K.T.C. Hamitköy, K.K.T.C. Magusa, K.K.T.C. Marmara, Karaman 70, Kırşehir, Kuşadası, Manavgat Şelale, MaritsaPlovdiv, Marmaris, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde 51, Osmaniye, Sarayköy, Silivri Sesyad, Tarabya, Yozgat, olmak üzere 37 takım iştirak etti.

Organizasyonun 45 yaş üzerindeki duayenleri ise Asfad Antalya, Afyonkarahisar, Çanakkale, K.K.T.C. Güzelyurt, Karşıyaka ve Toroslar olurken; bu grupta mücadele eden tüm takımlara skor göz ardı edilmeksizin birincilik kupası takdim edildi.

MaritsaPlovdiv Takımında yıldızlar geçidi.

Organizasyona eşleri ile katılarak turnuvaya festival havası veren MaritsaPlovdiv takımın da her zaman olduğu gibi yıldız futbolcularda forma giydi. Bunlardan Antalya Spor eski kaptanı Uğur Kavuk, Antalyaspor alt yapısından yetişerek Türkiye liglerinde çeşitli büyük takımlarda top koşturan Uğur Toprak Yasan, Yakup Yıldırım ve Antalyaspor’dan sonra Konyaaltı spor ’da futbolu bırakan Ali Zitouni’de turnuvaya ren katan isimler arasında yer aldı.

Kupa ve Plaket töreni 

Turnuvada sunumunu As Başkan Osman Ergin’in yaptığı plaket töreni cumartesi akşamı otel havuz başında yapılırken; tören de sadece 43 takıma ödül verilmekle yetinilmedi, kurulduğu ilk günden bu güne kadar emeği geçen bazı isimlere de ödülleri takdim edildi. Yarı finale kalan Isparta Şöhretler ile Isparta Masterleri maçı 3 – 1 sona ererken, Mersin Masterlerini penaltılarla eleyen MaritsaPlovdivMasterleri, Finalde Isparta Şöhretleri 4 – 1 gibi farklı bir skorla yenerek 2018 yılı şampiyonluğuna adını yazdırdı.

Antalya Soccer Cup 2018 in ikinci ayağı LimakLimra’da.

Asfad Başkanı Ayhan Dolma; birinci ayağını PGS Kremlin Palace’de gerçekleştirdiğimiz turnuvamızı kazasız belasız ve güzel anılarla geride bıraktık. Salı günü itibari ile misafirlerimizin tamamını uğurlamış olacağız ve aynı gün bu haftaki organizasyona dahil olacak misafirlerimizi karşılayacağız. Antalya Soccer Cup 2018 in ikinci ayağındaki durağımız Kemer LimakLimra Oteli olacak ve burada da 5 grupta 25 takımı ağırlayacağız. Masterlerde güzel şeyler olmaya, attığımız temeller yavaş yavaş yerine oturmaya ve master ruhu sahaya yansımaya başladı. Temennimiz Kemer’deki organizasyonumuzun da sorunsuz ve güzel anılarla iz bırakarak sona ermesidir. Buradan organizasyonlarımıza iştirak ederek destek olan başta duayenlerimiz olmak üzere; tüm ekibimiz ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dedi.

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir